Cooler z naprawy, skoki zużycia procka, uszkodzenie?

Mam pytanie niedawno wrócił mi cooler z naprawy (coś zahaczyło mi o wirnik i poszła łopatka :smiley: ). I czasem podczas pracy zaczyna skakać zużycie procka od 0% do 100% i znów na 0% i tak ciągle. Niby po uruchomieniu komputera zaczyna działać normalnie, ale sam fakt tych skoków jest niepokojący. Ponieważ przycina się wtedy obraz i dźwięk.

Jądro procesora posmarowałem pastą termoprzewodzącą, wczepiłem zasilanie wiatraka, przykręciłem śrubkami. Czy mogłem zbyt mocno je dokręcić, i przez to w jakiś sposób uszkodzić procesor? Czy może zbyt słabo ja wkręciłem? Bo dokręcałem je do momętu w którym napotykałem już na lekki opór.

Freezone QV-100 AlCu+

Semptron 2.0MHz

Socket A (Socket 462)

A sprawdź jaki proces tak obciąża CPU - bo może problem w systemie,sterownikach,szkodnikach,inne.

A jak tam temperatura CPU.

A na innym coolerze było dobrze?

Na poprzednim (tym co dostałem z procem) cooleże wszystko było dobrze tylko temp. Była w granicach 55 st. C. Wcześniej gdy zakładałem go zanim mi poszła łopatka to też było wszystko w porządku.

5fa32b9e64256d61.png

Temperatura procka w normie. Coś uruchamia się w tle i zżera zasoby. Wklej loga z Hijack This

Temperatura dobra.

Ale może rdzeń uszkodziłeś CPU.

Może pasta wyszła na elementy poza rdzeń CPU.

Sprawdź wszystko.

Nakładanie pasty:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248

Gdyby to było coś innego niż procek to już bym sobie dawno z tym poradził :slight_smile:

Usuwałem zbędną pastę alkoholem salicylowym (nic innego niemiałem) na waciku, lecz resztki pasty pozostały na tych rezystorach (po bokach rdzenia MP) gdyż ich nie mogłem dostatecznie dobrze doczyścić. Czyli że mogła tego dokonać pasta?

Rdzeń wygląda tak samo jak ten na fotce, więc chyba go nie uszkodziłem. Grałem dziś w Bitwa o Śródziemie™ II przez 3 godz. i nie przycinała się gra, temp też w normie jak i RPMy.

(fotki nie przedstawiają mojego MP, tylko ten sam model)

74.jpg

alternatywna fotka

Jest niewielka szansa że pasta mogła doprowadzić do zwarcia.

Do jakiego zwarcia? Przy zwarciu to już bym niemiał o czym pisać. Była by wtedy tylko wymiana procesora możliwa.

Tak mi skakał procek jak włączyłem go dziś rano, i nie jest to bynajmniej wina BearSharka, Kasperskiego (wolałbym Nortona ale nadal nie wiem gdzie zapisuje swój wpis :wink: ) Rapgeta itd.!

222f2f858a6ee3dfm.png