Cool'n'quite i obroty wentylatora

Witam mam włączony Cool’n’quite, taktowanie procka spadło do 1GHZ. W trakcie korzystania z czegoś bardziej wymagającego częstotliwość się zwiększa, więc wszystko działa tak jak powinno. Jest jedno, ale: obroty wentylatora nadal są dość wysokie. W biosie mam do wyboru 3 tryby pracy q-fan control: perfomance, optimum, silent. Bez q-fan mam około 3k rpm na boxowy wentylatorze od athlona 3000+ 64. Gdy ustawie silent mam około 2k. wtedy temp. oscyluje wokół 31-35 stopni. Widziałem osoby, które z q&q miały około 1k rpm.

tak ja jak włączyłem to mi spadło na 300 rpm :shocked!: I temp skoczyła z 39 na 44. A jak go obciążyłem to wcale nie zwiększyły się obroty, a temp do 50stopni

Płyta jest Asus’a. Może ktoś pomoże, zmniejszyć te obroty wentylatora na procku? Bo temperaturka jest niska, więc chciałbym zmniejszyć też poziom hałasu. Od razu piszę, że speedfan nie działa z moją płytą.

Jeszcze proca nie kręciłem. Więc chce go uciszyć teraz. A podkręcę jak zmienie cooler na wydajniejszy niż ten boxowy i cichszy od niego, ale jeszcze sianka tyle nie mam.

OTy-kosmos,co niektórzy to chyba załapią ostrzeżenie za zaśmiecanie działu.JNJN