Cool'n'quite i obroty wentylatora


(system) #1

Witam mam włączony Cool'n'quite, taktowanie procka spadło do 1GHZ. W trakcie korzystania z czegoś bardziej wymagającego częstotliwość się zwiększa, więc wszystko działa tak jak powinno. Jest jedno, ale: obroty wentylatora nadal są dość wysokie. W biosie mam do wyboru 3 tryby pracy q-fan control: perfomance, optimum, silent. Bez q-fan mam około 3k rpm na boxowy wentylatorze od athlona 3000+ 64. Gdy ustawie silent mam około 2k. wtedy temp. oscyluje wokół 31-35 stopni. Widziałem osoby, które z q&q miały około 1k rpm.


(Meason) #2

tak ja jak włączyłem to mi spadło na 300 rpm :shocked!: I temp skoczyła z 39 na 44. A jak go obciążyłem to wcale nie zwiększyły się obroty, a temp do 50stopni


(system) #3

Płyta jest Asus'a. Może ktoś pomoże, zmniejszyć te obroty wentylatora na procku? Bo temperaturka jest niska, więc chciałbym zmniejszyć też poziom hałasu. Od razu piszę, że speedfan nie działa z moją płytą.


(system) #4

Jeszcze proca nie kręciłem. Więc chce go uciszyć teraz. A podkręcę jak zmienie cooler na wydajniejszy niż ten boxowy i cichszy od niego, ale jeszcze sianka tyle nie mam.


(JNJN) #5

OTy-kosmos,co niektórzy to chyba załapią ostrzeżenie za zaśmiecanie działu.JNJN