Cool'n'quite

Witam ,

do czego söuzy technologia cool’n’quite ? (niewiem czy dobrze napisalem)

Czy jak jest wlaczona to jest wyzsza wydajnosc czy co ?

(moj proc sempron 3100+ wiem ,ze w biosie mam cos takiego ale niezabardzo wiem co to jest ;/ )

Po angielsku to znaczy “chłodniej i ciszej”. Więc chyba jasne o co w tym biega. :lol:

no tak ale czy wydajnosc niespada ?

Nie powinna spadać. Wręcz przeciwnie, powinna być nieco wyższa. :lol:

No jasne :smiley: I co jeszcze. Ta technologia jest to pewnego rodzaju chłodznie proca. Nic nie robisz to jest automatycznie obniżany mnożnik, proc się mniej grzeje i wiatraczek się wolniej kręci. A jak tylko będziesz potrzebował mocy mnożnik nagle wraca do normy i wszystko chodzi normalnie. Ogólnie niby dobre ale czytałem że lepiej mieć duże temp. na procu niż ich duże wachania więc aktualnie jest to u mnie wyłączone :slight_smile: By to włączyć muszisz mieć sterowniki do proca i włączoną funkce w biosie. Ludzie też czasem marudzą na dziwne przycinki sprzętu więc nie wiem czy to jest takie super i nie wiem czy Seprony to obsługują :slight_smile:

Ale nie za dużą, bo procek będzie krócej żył.

moj to obsluguje :slight_smile:

niezapominaj ,ze ten procek to nic innego jak athlon 64 tylko z 32 bit :slight_smile:

W takm razie wlacze ta opcje :slight_smile:

Dziekuje wam :slight_smile:

Faktycznie twój proc to obsługuje :slight_smile: tylko nie zapomnij o sterach. No i sempron a athlon to jednak troche różnica. Inna ilość cache i inny rdzeń…

masz racje ale chodzilo mi glownie o to ,ze kiedys przeczytalem ,ze sempron to nic innego jak athlon 64 z tego wzgledu ,ze AMD produkowalo proce ale wystapil jakis blad w produkcji … i zeby nietracic materialu wypuscili nowa serie prockow :slight_smile: czyli sempron.

z tym tez sie zgodze bo sempron ma 256 …a Athlon 512 .

Ja mam na clawhammer …czy w Athlonach jest taki sam ?

Wydaje mi się że powinieneś mieć rdzeń Palermo :slight_smile: Ten co napisałeś mają A64.