Coraz ciemniejszy ekran


(radzik radzik) #1

W miarę upływu czasu jak korzystam z stacjonarnego kompa ekran jest coraz ciemniejszy, żeby nie powiedzieć w końcowym efekcie, że ciemny. Nigdy nie jest czarny ale bardzo bardzo ciemny.Monitor CRT. Co to za przyczyna??


(Sebos99) #2

A po restarcie wszystko wraca do normy czy dopiero po dłuższej przerwie w pracy monitora jest ok? Mi to wygląda na powolny koniec żywotności twojego CRT.


(radzik radzik) #3

Tak się domyślałem, ale miałem nadzieję, że da się jeszcze coś podratować. Po restarcie jest to samo, ale po dłuższej przerwie jest "bielutki".


(Buenoapetit) #4

Myśle że można na to poradzić też tak miałem z bardzo starym monitem crt.

Zrób tak odkręć tył monitora ściągni obudowe przeczyść trszke pajęczyny jak są, tam będziesz miał trafopowielacz taki nieduży czarny i będą na nim potencjometry oczywiście klape ściągasz i czyścisz przy wyłączonym monitem ale jak już będziesz kręcił potencjometrem to włącz zasilanie monitora i normalnie włącz kompa i jak wejdzie do systemu to wtedy kręcisz ostrość i jasność potencjometrem na trafopowielaczu i na pewno będzie dobrze jak wyregulujesz mówie ci ja tak już naprawiłem 3monitory! 8)