Coraz ciemniejszy ekran

W miarę upływu czasu jak korzystam z stacjonarnego kompa ekran jest coraz ciemniejszy, żeby nie powiedzieć w końcowym efekcie, że ciemny. Nigdy nie jest czarny ale bardzo bardzo ciemny.Monitor CRT. Co to za przyczyna??

A po restarcie wszystko wraca do normy czy dopiero po dłuższej przerwie w pracy monitora jest ok? Mi to wygląda na powolny koniec żywotności twojego CRT.

Tak się domyślałem, ale miałem nadzieję, że da się jeszcze coś podratować. Po restarcie jest to samo, ale po dłuższej przerwie jest “bielutki”.

Myśle że można na to poradzić też tak miałem z bardzo starym monitem crt.

Zrób tak odkręć tył monitora ściągni obudowe przeczyść trszke pajęczyny jak są, tam będziesz miał trafopowielacz taki nieduży czarny i będą na nim potencjometry oczywiście klape ściągasz i czyścisz przy wyłączonym monitem ale jak już będziesz kręcił potencjometrem to włącz zasilanie monitora i normalnie włącz kompa i jak wejdzie do systemu to wtedy kręcisz ostrość i jasność potencjometrem na trafopowielaczu i na pewno będzie dobrze jak wyregulujesz mówie ci ja tak już naprawiłem 3monitory! 8)