Core 2 Duo E6550 70*C

Siemka :!:

Wczoraj grałem w CoD4 i gra zamulała, na pewno bardziej niż kiedyś, nagle komp zaczął bardziej buczeć, ale byłem pewien, że to od grafiki (~78*C przy graniu w CoD4). Z ciekawości zminimalizowałem Call of Duty 4i włączyłem SpeedFan. Grafika, tak jak pisałem w normie ~75*, i ku mojemu zdziwieniu dwa rdzenie mojego C2D E6550 (nie kręconego!) podgrzały się do max. 70*C!W Core Temp to samo… Komp stoi przy kaloryferze, wtedy akurat był na dodatek gorący, ale nie zmienia to faktu, ze teraz jak do Was piszę na rdzeniach jest 48*C, mimo że żadnej gry nie mam włączonej, a kaloryfer jest zimny! Od kiedy dostałem kompa i porobiłem testy procesora, nie grzał się bardziej niż 50*C. I moje pytanie jest takie: Komputer dostałem 23.10.07r. i nie był on jeszcze czyszczony, czy oddanie go do czyszczenia, rozwiąże problem? Czy muszę kupować nowe chłodzenie na procka? Z góry dzięki!

po 1. temperatura do 50 stopni w spoczynku to norma natomiast w stresie do 80 to też nie jest jeszcze źle.mój też ma koło 45 stopni w spoczynku i koło 75 stopni w stresie.procesory wytrzymują do 110 stopni-taka jest granica w instrukcji komputera którą czytałem.Żeby dodać Ci otuchy to mój stary pentium 4 ma już 7 lat mniej więcej i zawsze miał koło 80 stopni w stresie i działa po dzień dzisiejszy bardzo dobrze.Oczywiście możesz kupić chłodzenie co Ci schłodzi do 35-40 stopni ale po co? jeśli go nie kręcisz to nie ma to sensu

po 2. tak wyczyść go dokładnie-otwórz obudowę i odkurzaczem pościągaj koty kurzu a także przejedź po wiatraku na procesorze.

0k. Dzięki.

  1. Słyszałem, że ogólnie Pentium 4 się mocno grzeją, a mój procek rok temu w spoczynku miał ~25 - 30*C, a podczas testu obciążającego nie przekroczył 50*C ;]

  2. Ale chyba sam nie będę czyścił, może za kilka lat spróbuje, a teraz boję się, że coś rozwalę. Wolę oddać do serwisu. ;]

  3. To w takim razie czemu mi gorzej CoD4 chodzi?

oj po prostu rozkręć z tyłu kompa obudowę-2 śróbki z tyłu i otworzysz boczną klapę-wysuniesz ją i czyścisz,potem wsuwasz klapę i zakręcasz śrobki i gotowe-nic trudnego.

jakim cudem osiągnąłeś taką temperaturę 25-30 stopni? przecież to przy wiatrakach niemożliwe w zasadzie-chyba że masz super wiatraki a komp wydaje niesamowity hałas albo masz chłodzenie wodne.

P.S jeśli masz wiatrak na karcie grafiki i ona osiąga dużo stopni to bym stawiał na to że to ona powoduje spowolnienie COD4 i to na niej wiatrak tak głośno pracuje a procesor nie jest niczemu winny.Stawiam że to wina karty graficznej

Nie wiem jakim cudem, ale jak robiłem teścik na nowiutkim kompie przez około 10min to temperatura nie wzrosła więcej niż 48*C… chyba, że to był błąd w starszej wersji SpeedFana :stuck_out_tongue_winking_eye:

Grafika to Zotac GF 8800GTS 640mb, testowałem na różnych sterownikach, 180.48, 175.16, 169.xx (nie pamietam jakie, ale mialem je na plycie). Ale grafika się nie nagrzała bardziej niż 80*C ;/

Ale była bliska 80?

Jak na GeForca to dużo za dużo

temperaturę sprawdzałem i było około 75 - 78*C

loltoFFik , no to nieźle Ci się karta grzała.

:slight_smile:

Ale pod obciążeniem mam tyle, to znaczy, że za dużo? Nawet jak na starszą wersje 8800GTS (ta co ja mam)?

Po 1 nie porównujcie nawet temperatur pentium 4 do c2d !!

Po 2 zobacz mój podpis… Mój E2180 (również 65nm) podkręcony o 70% (napięcie zwiększone z 1.32V do 1.42V) ma w spoczynku 34*C a w stresie nie przekracza 54*C (bez podkręcenia miał 26-27*C w spoczynku) !!

!!

Koniecznie rozkręć kompa i sprawdź sytuacje radiatora na procku i jego wiatraka bo zakładam że chłodzenie jest boxowe. Radzę odsunąć też kompa od kaloryfera bo to mu w cale nie pomaga a w ręcz przeciwnie… Do środka powinno dostawać się chłodne powietrze a wydostawać gorące a w twoim przypadku chłodnego jest zero… Uporządkuj kable w środku obudowy żeby było tam jak najwięcej miejsca i żeby nie przeszakdzały w obiegu powietrza.

To że gry ci wolno chodzą wcale nie musi powodować temp a możliwe że masz zasyfiony system. Proponuje żebyś wstawił w oddzielnym temacie w innym dziale forum logi z hijackthis i combofix - być może znajdzie się coś co powoduje to wszystko.

Sprawdź też jak wygląda sytuacja z wiatrakiem na karcie.

temperatur nie monitoruj SpeedFanem bo ma błędy (mi pokazuje temp dysku 217*C) - mierz temp Everestem Ultimate albo sprawdzaj w biosie.

Dobra. Założyłem nowy wątek. Podałem log. Proszę, sprawdźcie. Z góry dzięki! :wink: :wink: :wink: