Core 2 duo e8600 grzeje się

Witam,

ostatnio odkurzałem komputer, ponieważ zauważyłem, że temperatury podzespołów były nieco większe niż normlanie.

Wszystko wróciło do normy z wyjątkiem procesora (Core 2 duo e8600 - chłodzenie z boxu). Postanowiłem wymienić pastę termoprzewodzącą. Zaraz po uruchomieniu procesor miał 40 stopni.

Teraz cały czas ma ~94… (odpalona tylko mozilla, wykorzystanie procesora 0-5%)…

Co może być przyczyną?

Na radiatorze 0 kurzu…

Pozdrawiam.

Może źle założyłeś radiator i źle przylega przez co nie odprowadza ciepła ściągnij jeszcze raz chłodzenie nałóż pastę termoprzewodzącą pamiętając o tym że nie może być jej za dużo oraz za mało później dociśnij radiator ( z umiarem ) i równomiernie dokręcaj śrubki. Chyba że jest to na zatrzask to także rób to z umiarem po nałożeniu

sprawdź czy radiator się nie kiwa.

Śrubek nie ma w radiatorze boxowym, sprawdź dokładnie pushpiny często padają sprawdź najlepiej wyciągając chłodzenie i sprawdź stan pushpinów czy któryś nie pękł, czy zatrzaski trzymają, może któryś się wytarł i łatwo wyskakuje, jak wyskakuje to chłodzenie do wymiany.

Jakiej pasty użyłeś - model? i czy przypadkiem nie położyłeś za dużo.

Czasem warto sprawdzić napięcie pracy procesora w biosie może jest za wysokie przez co procesor się grzeje.

Płyty jak masz MSI to może masz źle wywiercone otwory nie wiem czy to wina MSI czy ja mam takiego pecha, ale miałem w rękach parę płyt MSI i zawsze boxowe w tych płytach nie łapie do końca lub wygina płytę jak by otwory miały za mały luz.

Z przyczyn głupich może po prostu nie podłączyłeś wentylatora, lub wentylator ma za niskie lub padł i nie wchodzi na wysokie.

Mieliście rację - źle założyłem radiator - przez to, że był nieodpinany przez 4 lata, zaciski się rozszerzyły i musiałem najpierw włożyć pojedynczo białe, a następnie na nie nałożyć czarne (te ze strzałką).

Pasty chyba też było za dużo - nadmiar usunąłem.

Teraz cały czas 32-36stopni :slight_smile:

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.