Core 2 Duo Jaki wybrać?

A więć mam teraz 400zł… Mój komp to

Athlona am2 orleans 3500+@2.6ghz

MSi k9nu neo

Ram no name imro 1gb 533mhz ( co to za firma?)

Galaxy 7300gt ( 780\1900mhz )

Obudowa jakaś z plexi

Zasiłka Szef 450watt

I mam chęć coś do niego kupić rozważam to:

ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO 60zł

Creative x-fi ( ale niektóre opinnie o nim nie są zadawalające )

2 katody + kable UV oploty około

Goodram Pro 800mhz 1gb ( co jeszcze dobrego można kupić?)

Hmm… I najciekawsze… Dozbierać 200zł i sprzedać stare częsci i akurat było by na e6300 z jakaś mobo tylko jaką? Do krecenia oczywiście.

Ale ja jestem zapalonym graczem to nie lepiej było by dozbierać i kupić e6600? 4mb cache :mrgreen:

Sam już nie wiem…Ogólnie to procek mi starcza itp ale jak wiadomo warto mnieć takiego c2d. Grafiki nie zmnieniam bo czekam na dx10 a moj galaxy daje rade na 750mhz\1900mhz i chce jeszcze go pomęczyć.

To co najlepiej warto było by kupić? Tego fryzjera to sam nie wiem bo temp mam mała… Po dodniesieniu napięcia na procku temp spadły :shock: A podłaczyłem tego brzeczka na boxie pod regulator i chodzi mi na połowie obrotów… Idle 33* stres max 45*

Pozdrawiam

najsensowniejszy pomysł :slight_smile:

ano żana firma i dobrze byłoby to “opchnąć” i kupić 2x1Gb min. 677 (CL5)

Albo kup 1gb pamięci GoodRam 667 MHz

Najśmieszniejsze jest to że gość gdzie je kupiłem w sklepie daje mi za nie 300zł max… Więc nieźle… Narazie pracuja na 640mhz… Wiec daja rade powolutku… Jak już to 2x1gb bym brał. A jak z tym c2d? Myśle ze jakbym miał 200zł i sprzedał stare rzeczy to e6300 było by i jakaś sensowna mobo… A te goodramy pro bym kupił jak c2d by było… Imho teraz nie ma goodramów pro na micron dh9 czy jakoś tak więc oc na średnim poziomie

mobo: Asus P5N-E SLI ~430 zł dobre o/c nic lepszego w tej cenie nie kupisz

No do tego e6300 za 700zł wychodzi z mobo 1130zł… Mam max 600zł wiec zostaje 530zł… A za mobo swoje wezme 200zł za procka 300zł i zostaje 30zł :mrgreen: Więc jednak c2d… Lecz narazie mam 400zł a te dodatkowe 200zł predko nie wejdzie w moją kieszeń…

Złączono Posty : 27.01.2007 (Sob) 13:15

Hmm… A duża jest wydajność miedzy takim moim athlonem 2.6ghz a e6300 na stock? Ile e6300 liczy w super pi 1m na stock? I czy lepiej dozbierać do e6400 e6600?

Wydajność jest napewno większa a pozatym te procki idzie naprawde ładnie wykręcić .

tomshardware.com > cpu > cpu harts i porównaj.

E6300 wystarczy.

I tak nie wykorzystasz 4 mb podręcznej.

Takie e6300 zrobi na scythe ninja 3.5ghz? Bo e6600 powinnien zrobić 4ghz ale on się grzeje więcej bo ma więcej cashu… Zadam takie banalne pytanie… Po co jest ta pamieć cash? W czym jest wykorzystywana?

Może nikt nie zna tej odpowiedzi, pewnie 3.2 zrobi, zależy od rev lepiej L2 pobiera mniej prądu, ramu, płyty proca.

E6300 też ma 4 Mb, ale 2 są zablokowane, E4300 ma 2 Mb bez cięć.

np Winrar (~20 sek szybciej), w grach może 4-6 fps więcej, ogólnie wydawanie 2 razy więcej na proc według mnie jest bez sensem, chyba że masz zamiar pracować na dwóch sys. operacyjnych na raz.

Aha… Więc zbieram na C2D… Bo e6600 kosztuje sporo więcej więc po co przepłacać :-o Ktoś może podać mi wynik na e6300 na stock? W super pi 1m? i 16m?

Zastanawiam się, czy mozna zrobić jakiegoś moda na nim :smiley: Widział ktoś?

Poszukja na pclab.pl w artykułach.

Roznica w grach 2mb vs 4mb od 2 -15 fsp zaleznie od tytulu,ale zawsze wiecej :mrgreen:

dla samej idei modu ;p

kamil2201 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

Mówicie żę od 2-15fps a to już jest dużo… Chyba jednak lepiej dozbierać na selekta e6600 i w przyszłości wykręcić go do 4Ghz na WC…

A e6400 chyba też ma 4mb cache a ile takie cudo kosztuje? I warto go kupić?

Co do e6300 to powinny się jakieś mody ukazać bo 2mb cache w prezencie to już fajnie… Poczekamy zobaczymy :lol:

Tak ma 4MB cache z czego 2 MB jest zablokowane :wink:

cieżko Ci sprawdzić samemu? allegro.pl, znak.pl, morele.net, proline.pl :?

nie warto dokładać kasy dla ~300MHz. lepiej e6300 podkręcić.

Zeby taki e6300 chodził przy dobrym chłodzeniu na 3.6GHz to był bym z niego dummny ponieważ jest to 100% wzrost wydajności. A krecić to będe i takie e6600 powinnien zrobić 4Ghz na dobrym mobo i dobrym chłodzeniu… Btw jakie napięcie jest dopuszczalne i temp? Bo bardzej znam się na AMD niż na intelu… Pozdrawiam