Core 2 Quad Q9300 czy Core 2 Quad Q6600

Core 2 Quad Q9300 czy Core 2 Quad Q6600?który jest bardziej wydajny?

Q9300 po podkręceniu a kręci się łatwiej niż Q6600, poza tym to nowsza technologia już a Q6600 wymaga dobrego wydajnego chłodzenia zeby po podkręceniu sie nie przegrzewał.

Na dzisiejsze czasy lepiej wziąć C2D E8200,8400,8600… Po co Ci piekielnie drogie Quady, skoro i tak ich mocy nie wykorzystasz. A jeżeli nie chodzi tu o kupno, to jak sama nazwa nawet wskazuje - Q9300.

Q9300- nowszy, nowsza technologia, wyższe taktowanie, mniejsze napięcie i temperatura.

piekielnie drogie ?

Ostatnio na allegro był już za 490zł Q6600 teraz nie chce mi sięszukać ale są w granicach 550zł. A rdzeni w podkręcaniu się nie nadrobi.

a ze się dobije do tematu mój kolega chce tez kupić jakiegoś nowego quada nazwy nie pamiętam ale chce go włożyć na MSI Neo fir ale ja nie wiem czy ta płytka da mu rade chodzi mi o te fazy zasialania czy coś takiego ,gdyż czytałem ,że do niego są potrzebne mocne fazy zasilania. Czyli jaka płytka jeśli nie ta i sory za doklejenie ale nie chce zaśmiecać forum nowym tematem. :slight_smile:

Nie zmienia to faktu, że lepszą opcją byłoby kupienie C2D…

Wystarczy ta płyta… nawet do oc 3,5GHz.

a nie lepiej foxa na p35?

Bez różnicy … te płyty niczym szczególnym się nie różnią, MSI ma super chłodzenie.

a utrzyma tego nowego quada na pewno? jesli tak to dobrze bo on raczej nie bedzie krecił więc ok dzieki :slight_smile:

Tak nawet Gigabyte P31 za 180zł by dzialał z tym Quadem bez problemu… A co dopiero taki MSI lub Foxconn.

ok dzieki bardzo :slight_smile:

ale czemu Core 2 Quad Q9300 ma tylko 6 MB L2 w porównawiu z Core 2 Quad Q6600 ma 8 MB L2

A co to ma do znaczenia? Q9300 jest w 45nm, będzie lepiej się podkręcał i nie będzie się grzał jak elektrownia atomowa (tylko jak weglowa :lol: )

, będzie wydajniejszy.

Pentium dual core ma 1 MB, a mimo to przy częstotliwości 3 GHz chodzi identycznie jak C2D E8400 Bez o/c (domyślnie 3Ghz), co jest dowodem na to, że pamięć cache w conroe’ach i penrynach wpływa tylko na cenę układu.