Core2Duo E4300 a Pentium D915 podkręcanie

a więc chodzi o to że chciałem kupić Pentium D915, ale sie rozmysliłem… Mam chrapkę na C2D E4300 o pytanie czy jego sie dobrze podkręca? jaką moc mozna uzyskać bez zmiany napięcia (na rdzeń) pozdrawiam :slight_smile:

jeden się podkręci o 1000mhz a drugi o 100mhz…zalerzy na co trafisz…

ale jak na co ? bo ja to rozumie ze jak trafie na dobry egzemplarz to sie dobrze podkręci a jak na zły to ni cholerki ?

Witam!

Dokładnie… i żeby dobrze podkręcić, to będziesz musiał operować napięciami… Vdimm, Vcore i napięciem NB.

No chyba, że chcesz tylko posmyrać go po brzuszku, ale tego nie można nazwać podkręcaniem.

Różnie bywa, trafisz na taki, który podkręcisz np. o 1000 mhz a może być też tak, że trafisz na takiego co podkręcisz 100 mhz i spalisz. Różnie bywa. Ja mam C2D 6600 i na razie nie podkręcałem, ale zamierzam jak tylko kupie dobre chłodzenie :slight_smile: Widzę, że nie masz dużo pojęcia o podkręcaniu więc odradzam Ci takie zabawy :slight_smile: Jeśli już tak naprawdę Ci na tym zależy i nic Cię nie powstrzyma poszukaj w internecie parę mini kursów podkręcania np. ten i dokładnie przestudiuj. Potem zbierz parę groszy na dobre chłodzenie powiedzmy 100-200 zł. Dla przykładu na coś takiego.

Obejrzyj filmy z

tej strony, a także przestudiuj ten temat:) Wentylator zakładaj bardzo ostrożnie gdyż o zniszczenie płyty głównej łatwo:) To jedynie kropla wiedzy w cały morzu ale cóż. Nic tylko życzyć powodzenia jeśli będziesz podkręcał :wink:

P.S. Poszukaj na googlach o podkręcaniu :wink:

Normalnie smaiac mi sie tu chce ,nawet bez zmiany napiecia na CPU kazdy jeden zrobi 2.5ghz a wy jeden 1000 a drugi 100 :x

przewaznie robia 2.8 na default lepsze sztuki 3.0.

co do boxa wytrzymuje 2.8 jeszcze temp. jest znosna

Na pewnym forum gość nie mógł nawet o 1Mhz podkręcić :stuck_out_tongue:

Pewnie płyta była walnięta bo to nie możliwe praktycznie …

bo to jest tak… Ja nie mam o tym kompletnego pojęcia… :slight_smile: ale mój kuzyn się na tym zna i to dość dobrze :slight_smile: mówił mi że musze sie zaopatrzyć w dość dobrą płyte główną ( myślałem o asusie P5B) i porządne chłodzenie. put!neQ nie mam zamiaru na początek nic robić :PP musze dozbierać do lepszego chłodzenia :slight_smile:

moj 915 pentium mozna krecic nawet do 3,93ghz(niektorym sie udawalo na asusie za 420 zl do 4,2)…(napięcie w gore) . a bez podnoszenia do 3,37 (240)

cieniusi ten procek :wink: ghz w grach ci nie pomoga :stuck_out_tongue: core2 duo mam mniej ghz i jest lepszy bo ma lepsza konstrukcje budowy :mrgreen:

Tylko nie ma to się nijak do wydajności…

siema mam

kompa z prockiem E4300 zasilaczem 350W i płytą główną As Rock 4Core Dual Sata2

prosze o sybka pomoc

p.s. przy podkręcenie do 1.95 następuje zrzut pamieći

może mam zablokowane jakieś funkcje na płycie

W dniu 06.05.2008 , o godzinie 11:16 został dopisany post przez Lojek110616

prosze może … ktoś z ludzi na forum pomoże mi teraz

bo o podkręcaniu nie mam zbyt dużego pojęcia

Szukaj w google, na jakimś forum rozpisane są dzielniki jakie dobiera ta płta główna, spróbuj przetaktować fsb na 266 (wiem to brzmi głupio, ale mnożnik dla pamięci może być lepszy bo to najpewniej one nie dają rady).

Jaki masz ten zasilacz, jakie napięcia, ramy, timingi, i inne ustawienia w biosie.

bsel mod, może coś da

http://forum.purepc.pl/temat/Socket-423 … 00/236090/

chociaż ta płyta z tego co pamiętam na ~2,5ghz daje podkręcić, ale i tak bym ją zmienił na GA-P35-DS3L ~230, pewniejsze oc i jakość wyższa, daje się regulować vcore i wiadomo że sekcja zasilania pożyje dłużej, na asrocku jak padnie to może razem z procem.

Ja na swoim E4300 wyciągnąłem 3GHz na standardowym napięciu, temperatury znośne na BOXowym chłodzeniu, bardzo dobra stabilność

Jakie te temperatury??

MasterMarO , jeśli chcesz kupić dobry procesor do podkręcania, to lepszym wyborem będzie E2160, a w cenie e4300 - e7200, którego pojechać możesz nawet do 3,9 GHz. Z droższych polecam E8200/8400. Na koniec płyta - Foxconn P35A-S lub Abit IP35, ale do podkręcania E2160 wystarczy nawet Gigabyte GA-P31-D3SL za mniej niż 200 zeta, przy czym obsługuje wszystkie obecne procki intela i ma oficjalne wsparcie magistrali FSB 333Mhz.

W stresie temperatura nie przekracza 45*

To masz zwalony czujnik lub program przekłamuje