Core2duo,fsb, gigabyte GA 945p-s3

witam, myślę nad zmianą procesora z obecnego pentiumD 820 2.8ghz na jakiś core2duo. Zajrzałem na strone producenta płtyt głównej jakie procesory obsługuje moja płyta główna (gigabyte GA 945p-S3 rev2.0) i załuważyłem że obsługuje dość mało procesorów c2d: http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … _rev2.html

większość c2d wymaga większeego fsb (1333), czy można podkręcić fsb na tej płycie?

czy procesory c2d można podkręcić na tej płycie?

myślałem nad zakupem Core™ 2 Duo E6420(2.13GHz,4MB) , czy można go podkręcić do 3gbz , albo więcej?

jaki inny procesor polecacie do tej płyty głównej (chcę by miał )?

Nie obsługuje 45nm’owych inteli… a to wielka szkoda… Jeśli fundusze by ci na to pozwoliły to polecam E5200+EP31-DS3L

A jeśli nie to bierz to co wskazałeś, albo model z domyślnym fsb 800MHz, tak aby mieć pewność że płyta główna nie będzie ograniczać oc.

tylko że to nie jest komp nowy, tylko już istniejący (w grudniu będzie 2 lata), pierwotnie brałem pentium d dlatyego że chciałem dobrą płyte główną ((wtedy dałem za nią około 600zł) i karte grafiki (jak na tamte czasy)[mam GF 7600gs 512mb]. teraz chciałem go rozbudować poprzez zmiane procesora i grafiki.

zmiana płyty głównej odpada ponieważ straciłbym licencje na Viste HP.

jak widać płyta główna nie obsługuje zbyt wielu c2d (zbyt niiskie fsb) , czy można podkręcić fsb ?

jaki inny procesor polecacie do tej płyty głównej (chcę by miał )?