Corel Draw


(Michall35) #1

Poda mi ktoś link do stronki gdzie są opisane funkcje Corela. Mam właśnie Corel draw od jakiegoś czasu ale on jest jakiś "pomotany" jak np. zmienić w nim rozmiar zdjęcia albo zrobić , żeby okno Corela można było zmieniać jego razmiar i normalnie zamykać ( bo obecnie na górze niema tego Krzyżyka do zamykania aplikacji ).


(Many Many) #2

Tu masz troche na temat funkcji

:slight_smile:

http://www.xnet.pl/corel/coreldraw\_11.html

niewiem jakiej wersji uzywasz


(Rsk Rysiek) #3

Podstawy znajdziesz tu:

http://corel.wodip.opole.pl/

(Heniuo) #4

Michall75

Corel Draw nie jest do pracy nad fotografiami, rozmiar foto, rozdzielczość, kolory i inne wartości możesz sobie b.prosto ustawić np.w IrfanView. W Corelu masz program Fotopaint, ale tego trzeba nauczyć się z książki bo ma tyle opcji i ustawień /tak jak Corel Draw/ że na forum nikt się nie nauczy takich obszernych programów, takie pojedyncze informacje nic nie dają, bo bez przerwy bądziesz się potykał o nowe problemy. A w pomocy masz tak ładnie wszystko szeroko wytłumaczone, że chłop małorolny to zrozumie. Ja pracuję na Corelu już 11 lat i z praktyki Ci powiem, najlepsza do nauki jest forma książkowa. Corel nie jest "pomotany", to brak wiedzy i znajomości programu sprawia takie wrażenie.


(Michall35) #5

A co powiecie o Photoshopie czy lepiej go zainstalować ?? czy nie zamula kompa i czy jest prostszy .


(Monczkin) #6

michall75 PS jest komercyjny (bardzo drogi). Jeżeli już, to zainstaluj sobie darmowego gimpa. Żaden program nie jest prosty.


(Spam) #7

Na twoje potrzeby wystarczy dowolna darmowa przeglądarka graficzna.

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=5&filtr=1

Od siebie szczególnie polecam XnView.