Corel Draw11 przestał działać pod Windows 7

mam problem z Corelem. Był zainstalowany na Siódemce i sprawował się świetnie, jednak po jakichś 3-4 tygodniach zaczął działać co najmniej dziwnie.

Otóż przy uruchamianiu programu okno jest zamrożone jakby program wyświetlał komunikat, Ale tego komunikatu nie widać… Potem jak już się uruchomi (po kilku minutach) to w nic nie można kliknąc i trwa to znowuż długo. Kiedy już w cokolwiek można kliknąć, to kliknięty przycisk (np. narzędzie) pozostaje w stanie wciśniętym nawet po zwolnieniu klawisza myszki. Co więcej, gdy wybiorę inne narzedzie, zaznaczone pozostają oba…

Rozwinięte menu nie podświetla elementów zaznaczonych myszką…

Reinstalacja nie przyniosła oczekiwanych skutków. Czyszczenie rejestru również. Naprawa z instalki także.

o co może chodzić ? Niewypowiedziane utrudnia to pracę, żeby nie powiedzieć, że uniemożliwia.

— edycja ----

Testując go raz jeszcze po ponownej instalacji odkryłem ze otwarcie gotowe projektu umożliwia jedynie przeksztalcanie obiektów z użyciem jedynie myszki. Przybornik narzędzi jest nieaktywny. Kiedy wyświetlę go jako okienko, całe staje się nieaktywne i nie daje sięzamknąć… także praca nad rozpoczetymi projektami jest niemożliwa…

Z tego co wiem CorelDraw nie jest kompatybilny z systemem : WINDOWS 7 .Proponuję Ci : Illustrator CS3 PL - ktory jest pod VISTE. Nie należy się tym jednak martwić ,ponieważ zarówno VISTA jak i WIN 7 mają to samo jądro systemu…

Pepek1989 , nazwij temat konkretnie, zgodnie z regulaminem forum.

CorelDraw X4 działa pod siódemką.

A starsza wersja może zadziała w trybie zgodności? Albo w XP Mode, jeśli to 7 professional i procesor obsługuje wirtualizację.

Może tryb zgodności bądź emulacja XP coś pomogą.

uruchomienie w trybie zgodności nie daje oczekiwanych rezultatów:/

Spróbuję jeszcze na wirtualnej maszynie z XP…

A jak nie to przerzucę się na Ilustratora, bo jestem w posiadaniu…

Dziękuję wszystkim za dobre chęci :slight_smile: