Corel VideoStudio - problem z AVI (strasznie muli)

Witam

Używam programu Ulead VideoStudio 11 do montowania filmików zrobionych ze znajomymi. Do tej pory nie było większego problemy przy montowaniu gdyż nasza kamera nagrywa w MPG wszystko płynie działało program w ogóle nie zamulał, jednak ostatnio kumpel poprosił mnie bym mu coś zmontować i jego kamera zapisywało pliki w AVI, wtedy zaczął się koszmar nic nie da się zrobić, program okropnie zamula, nie mogę nic dodać na belkę a jeśli mi się uda trwa to ok 3minut (jeśli wcześniej program nie padnie). Nie mogę praktycznie nic zrobić w programie ani przybliżyć ani oddalić belki na której kładzie się filmiki nie mówiać już od dodaniu jakiś efektów, myślałem że to wina wersji programu jednak w VideStudio 12 również ten problem powstaje MPG pięknie chodzą płynię a AVI strasznie zamula praktycznie nie da się pracowac bo nic się nie zrobi…

Ma ktoś jakieś rozwiązanie? Może jakieś kodeki coś?

Powiem że wcześnie jakiś rok temu wszystko było dobrze… :confused: wtedy montowałem tylko filmiki w avi bo mój aparat tak nagrywał jednak teraz mamy kamerę i pliki wyjściowe są w MPG i też było ok jednak jak znów powróciłem do AVI to koszmar… :confused: nie da się pracować.