Corel X3 a 11

Czy moglibyście mi powiedzieć jakimi funkcjami różni się Corel X3 od 11? Głównie chodzi mi o program Photo-Paint.

I jeszcze jedno pytanie. Słyszałem że któraś wersja corela uruchamiała proces przy starcie systemu. Czy ta wersja nie obciąża nadmiernie komputera i nie zawiera takich właśnie niespodzianek? :smiley:

Nowości i zmiany w pakiecie

Corel PowerTRACE - nowe narzędzie do konwersji obrazów bitmapowych na wektorowe z uwzględnieniem kontroli konwersji kolorów.

PHOTO-PAINT Image Adjustment Lab pozwala na łatwe i precyzyjne dostosowywanie kolorów, ich tonacji oraz zapisywanie tych ustawień do łatwego porównywania z oryginalnymi parametrami po dokonanych zmianach.

Hints docker dostarczający dynamiczne, zależne od kontekstu podpowiedzi i ułatwienia.

Nowe narzędzia do rysowania: Star, Complex Star, Smart Fill i narzędzia Crop.

Interactive Fit Text to Path jest narzędziem pozwalającym na interaktywne dopasowywanie tekstu do ścieżki za pomocą prostego zaznaczenia tekstu i przesuwania kursora wzdłuż ścieżki w kierunku nowej pozycji.

PHOTO-PAINT Cutout Lab jest nową funkcją, zbudowaną na podstawie narzędzia KnockOut. CutOut służy do kontroli procesu wycinania z usprawnioną dokładnością, z zaznaczonego obszaru obrazka.

Ulepszona praca z tekstem za pomocą nowego dokowanego interfejsu właściwosci kroju czcionki.

Nowa funkcja podglądu wydruku - Preview overprints, dzięki której użytkownik jest w stanie obejrzeć symulacje wyglądu obszarów, w których wystepują nachodzące na siebie obiekty, wygląd bitmap wysokiej rozdzielczości, wygładzanych grafik wektorowych itp.

Wraz z pakietem dostarczany jest nowy zbiór 10000 profesjonalnych clipartów, 1000 czcionek, tyle samo zdjęć i 100 gotowych kompozycji.

Dodana obsługa dokumentów PDF zabezpieczonych hasłem, umożliwia użytkownikom ustawianie opcji zabezpieczeń edycji i reprodukcji.

Nowy efekt Bevel pozwala na znacznie wydajniejsze nakładanie tego efektu na obiekty.

Złączono Posta : 28.05.2006 (Nie) 12:50

Ale w sumie nie wiem czy dużo sie różni np Corel X3 od 12.

To było w 11 :?

Mi chodzi o takie zmiany bardziej znaczące oraz o nowe efekty, filtry itp. Np. w 11 chyba nie było czegoś takiego jak inneg glow.

Liczysz na zbyt wiele bo ile można wymyślić nowości pod prasją wydania corocznej nowej wersji :mrgreen: Mam X3 i z ciekawszych rzeczy to jest właśnie Corel PowerTRACE który wreszcie rozsądnie tworzy rysunek wektorowy, a nie wali szczgóły na maxa jak to było w poprzednich wersjach gdy był oddzielnym programem.