Corel

Co zawierają płyty nr 2 i 3 programu Corel Draw Graphics Suite 12 i czy je też należy instalować. Dziękuję !!

Na płytach 2 i 3 nie ma nic do instalowania. Są tam cliparty, zdjęcia, czcionki, szablony, style narzędzi do rysowania itd. Ale najlepiej kup legalną wersję to będziesz wiedział dokładnie i nie będziesz musiał się zastanawiać czy ściągnąć dodatkowe 1,4GB danych :wink: Pozatym polecam wersję X3 bo 12 jest bardzo niestabilna. Miałem 12 i sie przekonałem. Na szczęście kupiłem ją w naprawdę dobrej firmie i wymienili mi na X3.

W tym temacie mam jeszcze jedno pytanko: czym różni się program Corel Paint Shop Pro Pl od Corel Photo-Paint 12 znajdującym się w programie Corel Draw Graphics Suite 12Pl. Który jest lepszy? Dziękuję !!

Corel Paint Shop Pro ma chyba więcej filtrów. Za to Corel Photo-Paint 12 pozwala na pracę z paletą 32bit co jest konieczne przy przygotowywaniu plików dla poligrafii i druków wielkoformatowych. Dla uzytkownika domowego lepszy jest chyba Corel Paint Shop Pro. Jeśli chodzi o Corel Photo-Paint 12 to uwaga na wersję polską. Próba rozseparowania obrazu z paletą CMYK powoduje wywalenie się programu. Wersja angielska nie zawiera tego błędu. Z tego właśnie względu mój były Corel 12 PL został wymieniony na X3 Eng.

Proszę zmienić temat na taki, który opisuje Twój problem.