CorelDraw - jak znaleźć obrazek w pliku?

Witam

Mam problem. Dostałem obrazek w pliku CDR, ale niestety po otwarciu pliku, nie mogę znaleźć obrazka. Przybliżam, oddalam. Jadę w prawo, w lewo. Nic

Obrazek na pewno jest, nawet w podświetleniu w ikonce, przez otwarciem pliku widzę go.

Pomocy

;|

A może masz same ścieżki bez obrysu?

W narzędziu Lupy masz pokaż wszystko bądź powiększ do wszytskich obiektów.

Zależy którą wersję Corela masz i która wersja pliku jest. Może masz zapisany obraz w nowszej niż posiadasz?

Też prawda. Jeśli plik jest zapisany jako np. cdr w wersji 12 to Corelu 11 już go nie otworzysz.

No nie no mówie jak jest widze ten obrazek :slight_smile:

Dodane 17.08.2012 (Pt) 1:24

Ja mam Corela 12 a to zrzut ekranu

http://imageshack.us/photo/my-images/68 … uulvq.jpg/

Nie widzisz. Na załączonym obrazku jest jedynie widok strony, czyli dokładnie taki widok, jak po otwarciu nowszego pliku w starszej wersji Corela.

Kamil możesz mi to na język polski przełożyć?

Chodziło mi o obrazek, który wyświetla się w ikonie pliku, zanim go jeszcze otworze.

Widocznie korzystasz z przeglądarki graficznej, która potrafi wyświetlać pliki cdr i generuje z nich miniaturki, jednak sam CorelDraw nie jest w stanie otworzyć tego pliku. Sam bym ci chętnie przerobił ten plik, ale w pracy mam Corela 11 więc jeszcze starszego niż ten, którego ty posiadasz.

hej problem rozwiązany plik był w Corelu 13, a ja mam 12

Pytanie na szybko :slight_smile:

Nie znam się na Corelu, potrzebuje zmienić tekst. Jak krok po kroku zmienić napis na inny napis?

Jeśli tekst jest jako tekst - tak jak w każdym edytorze tekstu (Word, Writer, AbiWord). Zaznaczasz, wybierasz krój czcionki i gotowe.

Jeśli napis jest w krzywych to tekst musisz stworzyć od nowa.

To zacznij od poszukania jakiś samouczków i instrukcji do programu, a nie od zadawania pytań.