CoreTemp a procesory 4-rdzeniowe

Od kilku lat używam programu CoreTemp do “pokazywania” temperatury procesora 2-rdzeniowego AMD w trayu, każdego rdzenia osobno.

System Windows 7.

Wiem, że po odblokowaniu dodatkowych 2 rdzeni w trayu pokazują się 4 ikonki temperatury, ale z temperaturą 0 stopni. W necie znalazłem informację, że odblokowanie dodatkowych rdzeni uniemożliwia pomiar temperatury poszczególnych rdzeni. Sprawdziłem to również w Aidzie64 i Evereście. Wszędzie jest temperatura 0 stopni.

Moje pytanie jest następujące:

czy w przypadku stosowania oryginalnego 4-rdzeniowego procesora CoreTemp będzie pokazywał temperaturę każdego rdzenia czy nie?

Nie mam nikogo ze znajomych posiadającego procesor 4-rdzeniowy, żeby to sprawdzić, a w necie takiej informacji nie znalazłem.

http://www.alcpu.com/CoreTemp/supportlist.html Tu jest oficjalna lista wspieranych procesorów. CoreTemp obsługuje monitorowanie procesorów wielordzeniowych. Sam posiadam Intel Core2Quad Q9400 i monitoruje każdy rdzeń. Jak po liście widać, program obsługuje procesory 1, 2, 3, 4, 6, 12rdzeniowe i każde inne, których nie wymieniłem :wink:

Uniżone dzięki za wyczerpującą, ale także korzystną dla mnie odpowiedź.