Corsair 450 W vs. OCZ StealthXStream 500W

ja też ale jest 100zł droższy

LOL 600W OCZa masz za to.

Zasilacz dostarcza energię, pod kątem elektrycznym każde parametry ma nieco gorsze ocz. A co do wymiany zasilacza to napewno bez powodu wymienią ci ocz’ta… :] (bo o ile wiem to jeśli masz powód to i corsairy i większośc innych dobrych zasilaczy ci wymieniają, no a jeśli nie widzisz różnicy między 5 i 3 latami to twój problem).

Yeah, profesjonalna wypowiedź, podałem ci wskazówkę czyli nazwę “hardwaresecrets”, ale nie byłeś na tyle sprytny aby poszukać… Jeśli nie wiesz dlaczego ma mniej wtyczek pcie to pocieszę cię, w liceum będziesz zapewne miał przedmiot “podstawy przedsiębiorczości” i dowiesz się co oznacza pozycjonowanie produktów w danych segmentach (jakby miał te wszystkie wtyczki to hx520 nie miałby sensu).//albo i nie dowiesz się jak będziesz miał marnego nauczyciela…

1.Wiedziałeś o jaki układ chodzi więc w czym problem? Poza tym na 100% wiedzieć będziemy po premierze jak będą się nazywać te układy…

2.Nie rozumiesz znaczenia skrótu TDP, tacy ludzie jak ty bez problemu mogą sobie uzasadnić zakup 1kW zasilacza…

A dostarczyć może spokojnie 550W - i z 50w mniej w stresie weźmie zestaw złożony z właśnie takich dwóch prądożernych gf’ów i mocno przetaktowanego e8200 itp…

Odpowiedziane wyżej, ale dodam że argument o wielkiej potrzebie na wolne molexy w obecnych komputerach powoduje że się ośmieszasz…

No to bardzo dobrze, ale z drugiej strony przed chwilą miałeś mi za złe że polecałem to co sprawdziłem… niezły hipokryta z ciebie :]

Ja rozumiem TDP to moc cieplna nie pobór prądu :wink:

Dodatkowo teoretyczna maksymalna możliwa jaką układ może fizycznie wytrzymać, ewentualnie jakiej nigdy nie przekroczy…

heheh chodzi o to że crosaira mogą ci wziąć na 3 tygodnie na naprawe a nie dać nowego a OCZ ma to napisane na gwarancji że wymieniają od ręki ale ty nie rozumiesz różnicy… pod kątem elektrycznym gorsze parametry ma crosair… i co że tak powiem?? nie masz żadnych dowodów że crosair jest lepszy pod kątem elektronicznym nie masz już argumentów bo OCZ spełnia wszystkie potrzebne standardy a w rev. 2 ma tak samo cichy wentylator… no to co teraz pozostaje? po prostu powiedzieć że jest lepszy pod każdym względem a jak się potem okazuje tylko w elektronicznym w co mocno wątpię

rozumiem skrót TDP i chodzi o to że jeżeli jest cień szansy że taki GF będzie zużywał więcej W niż zasilacz jest w stanie dostarczyć to nie będzie stabilny. i myślący ludzie nie naraziliby na coś takiego swojego komputera - ale nie ty…

hehehehe nie denerwuj się tak uciekasz od pytania… skoro jest to ulepszona wersja to czemu ją ucięli? nie pytam Ciebie o nic więcej, o żadne podstawy przedsiębiorczości bo chyba wczoraj miałeś lekcje i Ci się przypomniało… robić lepszy produkt i sprzedawać go taniej to brak inteligencji…

hahahaha nie rozróżniasz sytuacji… ja sam zmierzyłem napięcia, i wiem jak zasilacz się spisuje, ty polegasz na testach, które odbywają się przez jeden dzień na nowych zasilaczach… ponadto podałem argumenty że ma więcej PCI-E i podłączysz pod niego spokojnie najnowsze układy bo spełnia takie normy… a Crosair słabiutko

jak lubisz przejściówki to gratuluje molexy to tylko jeden z mniejszych argumentów i nie wspomniałem nic o wielkiej potrzebie pogrążasz się wyłapując dwa słowa i je komentując

Podsumowując oba zasilacze

+OCZ - nowsze standardy

+2x PCI-E pin!

+stabilne napięcia

+bardzo przyjemna gwarancja

+cisza w rev. 2

+cena!

  • dla niektórych za krótka gwarancja

Crosair

+cisza

+stabilne napięcia

+długa gwarancja!

  • tylko jedna wtyczka PCI-E 6pin

  • nie spełnia standardów bezpieczeństwa, np. przekracza 240VA na jednej linni

wyższa cena przy mniejszej mocy w porównaniu do OCZ

wybór należy do was

Pierwsze o tym słyszę, gdzie o tym przeczytałeś ??

Pewnie przeczytał z linka którego podałem w poście na pierwszej stronie, żadna wada, ale trzeba było coś wygrzebać żeby VX miał dwa minusy. Nawet zaleta że jest jedna, wystarczy poczytać. A jak ktoś wsadza łapy w podłączone urządzenia to jego sprawa że nie myśli.

http://zenfist.pl/pelen.php?id=30

Jeśli chodzi o sprzedaż kart to lepiej sprzedają sie karty z niższego segmentu, zazwyczaj są mało chłonne na energie, i często nie potrzebują żadnych dodatkowych wiązek, SLi na razie zbędna zabawka, wada dla niektórych, prędzej odczuje się brak EPS w OCZ niż jedno PCI-E w Corsair.

To już jest żenada - 2x wskazywałem ci o co chodzi, a ty dalej nie jesteś w stanie prostej rzeczy pojąć. Poczytaj porządne testy bo widzę że z wyszukiwarek internetowych korzystać nie potrafisz ani troche i/lub nie potrafisz myśleć…

http://www.hardwaresecrets.com/page/power

Co do lekcji to naucz się wyciągać wnioski z form wypowiedzi, bo narazie marnie widze twoje czytanie ze zrozumieniem, a przyda ci się to za te 3 lata na maturze…

Tak jakby korzystam ze swojego zasilacza 10 miesięcy…

Mówienie “a wcale że nie bo to ty” - bardzo dorosły argument.

Tu rysuje linnię i przestaję odpowiadać na głupie argumenty, za pare lat może poprawi się twoje myślenie i pojawi potrzeba sprawdzania informacji zanim się ją będzie negowało…


Szkoda że zapomniał o trzecim minusie piszczące cewki :lol:

Więc najlepszym wyborem będzie OCZ SXS600W-EU :> ?

niezupełnie :slight_smile:

najlepszym wyborem będzie Corsair CMPSU-520HXEU 520W za 280zł

najlepszym wyborem będzie to:

http://zenfist.pl/ocz-stealthxstream-ocz500sxseu-500w-rev2-p-2126.html

Jak chcesz aż 600W mocy to bierz OCZ 600W. Jak mniej - OCZ 500W.

W linku który podałeś jest jedna opinnia i bardzo ciekawe wady wymienione tego ocz’ta:

Więcej dobrych opinni ma jednak ten zasilacz:

http://zenfist.pl/corsair-vx450-cmpsu45 … -1654.html

Na dodatek był o nim spory wywód dopiero co w tym temacie…

I pisze Produkt archiwalny, zakończono produkcję (EOL) :frowning:

A było gadane że zdarza się to tylko w Corsairach :lol:

Jaki ten los zmienny jest :wink:

No to czyli jaki w końcu zasilacz mam kupić? (podsumowując)

Pierwszy tytułowy zasilacz. Ewentualnie hx520 jeśli zależy ci na odpinanych kablach.

Zależy mi na odpinanych kablach ale pewnie jest dużo droższy, więc sobie to chyba odpuszczę, kupię sobie tego Corsaira…