Corsair 550W co sądzicie?

Witam zamówiłem komuter w esc.pl z zasilaczem OCZ ModXStream Pro 600W lecz dziś dzwoni do mnie facet i mi tłumaczy że seria była wadliwa i nie dostane go i powiedział ze mi włożą Corsair 550W [CMPSU-550VXEU] http://www.esc.pl/product_info.php?manu … ts_id=1669 bo to jest dobry zasilacz . Ja sie na to zgodziłem ale nie jestem pewien czy on jest na pewno dobry ?? Jak jest z głośnością - dużo jest od tego OCZ głośniejszy i jak z mocą dużo traci do tego OCZ ??

P.S Strasznie esc.pl mnie zdenerwowali w zestawie musiałem zmienić : ramy głośniki napęd DVD nagrywarkę DVD i zasilacz bo albo nie mieli tego co chciałem albo ( podobno jest wadliwa seria ) .

Lepszy i szybszy od tego OCZ i na pewno jest cichszy i wydajniejszy. Nawet lepiej że dali ci lepszy zasilacz.

OCZ to zasilacz modowy, czyli z odłączalnymi wtyczkami. Corsair taki nie jest, więc w tym sensie jest gorszy. Co do jakości to na pewno na tym nie stracisz, ale w tłumaczenie, że cała seria zasilaczy OCZ jest wadliwa nie wierzę. Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem a pracuję w branży od lat :wink:

Typuję, że po prostu nie mają tego zasilacza i na szybko coś wykombinowali

Dlatego postąpiłeś słusznie nie zgadzając się na taką wymianę. Niech Ci dzadzą inny modowy zasilacz z OCZ. No chyba, że u nich wszystkie zasilacze są uszkodzone :smiley:

Mam od ponad 2 miechów właśnie ten sam zasilacz i jest bardzo dobry, stabilny i w ogóle nie słyszalny. W końcu solidna firma polecam :!: W komputroniku masz na niego gwarancję całe 5 lat :!: Mojemu znajomemu padł na skutek problemów z siecią elektryczną w domu (wahania napięcia) i poszedł w nim tylko bezpiecznik a reszta podzespołów nietknięta…

dostałem tłumaczenie że dostali 3 sztuki zamontowali mi 2 z mnich i obie poleciały wiec jest wadliwa seria

Na ten zasilacz sie niestety zgodziłem bo nie miałem innego wyboru .

Albo kiepskie umiejętności montażu podzespołów :wink:

Ciekawy jaki następny problem wyniknie?

Ja sie zastanawiam czy on mi taki config uciągnie :

Za jakiś czs bede robił OC karty i proca wiec nie wiem czy on da rade .

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

869 zł

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/

330 zł

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 Platinium

375 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł

Karta graficzna:

Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

899 zł

Głośniki:

Creative Labs Inspire 245 (2.0)

69 zł

Napęd CD/DVD:

Liteon 16x (black)

65 zł

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS20 SATA SecurDisc LightScribe (black)

110 zł

Obudowa:

Cooler Master Elite 335 (Black)

149 zł

Zasilacz:

Corsair 550W [CMPSU-550VXEU]

345 zł

P.S Już chyba nic nie wyniknie bo wysłali już ale jak mówię ramy głośniki napęd DVD nagrywarkę DVD i zasilacz musiałem zmienić bo były problemy

Uciągnąć to on uciągnie, choć nie wiem jak definiujesz OC :slight_smile:

Uciągnie spokojnie, nie ma co się obawiać.

jak definiuje OC ?? Tak że jak za 2 lata karta albo procek zaczną nie wyrabiać to się troche zegary wykręci ( oczywiście nie jakieś kosmiczne wartości ) .

O to mi właśnie chodziło, bo ludzie różnie tuningują sprzęt. W takim razie biorąc pod uwagę to co chcesz zrobić ten zasilacz da sobie radę