Coś blokuje internet

ostatnio miałem problem z netem ponieważ wolno chodził i się rozłączał teraz mi już tak nie rozłącza bo była to wina nadajnika. ale nieraz np po 6 godzinach nie ma neta na ok 2 minuty i potem jest. powiedzieli mi że coś mi go blokuje na kompie. a wirusów nie mam ponieważ dawałem log z OTL i skanowałem combofixem. mam Eset smart security, on ma wbudowanego firewall. xp firemon i tylko spybota. więc nie wiem czy to moja wina. jak daje diagnostykę sieci w internet explorer to też piszę że coś blokuje najprawdopodobniej zapora. wyłączałem antywirusa i dalej tak samo

Mi się wydaje że to Eset Smart Security. Wyłącz go i spróbuj odinstalować i wtedy zobaczymy.

a dobrym wyjściem byłoby odinstalowanie eset smart security i zainstalowanie noda32? ponieważ tylko to wchodzi w grę bo posiadam nie za dobry komputer

Właśnie ja mam samego noda. Spróbuj tak jak ci napisałem i odpowiedz czy poskutkowało.

a którą wersję noda byś polecił 4 czy lepiej 3?

Dodane 07.08.2009 (Pt) 13:22

zainstalowałem nod 4 i powiem potem czy jest ok. a da się jakoś wyłączyć taką opcje bo jak wchodzę w stan ochrony i statystyki to ciągle jest jakieś skanowanie

  1. Ja mam 4 wersje, nowsze oprogramowanie chyba zawsze lepsze.

  2. Nie wiem o co ci chodzi, napisz jaśniej :stuck_out_tongue:

no jak wejdę w noda to tam są statystyki to tam piszę skanowany obiekt i ciągle tak skanuje

Witaj! To sa aktualnie skanowane pliki przez Noda w czasie rzeczywistym, podczas twojej pracy na komputerze, czy tam grzebaniu po internecie. Czyli jest dobrze, tak ma być dla lepszego bezpieczenstwa.

Pozdr!

No tak to jest normalne, ale internet ci działa tak samo jak przed zainstalowaniem samego noda czy inaczej?