Coś blokuje pocztę

Witam.

Problem taki: Programy pocztowe nie działaja mi w viście(w xp działały, testowałem :windows mail, thunderbirda, i outlook2007), jak patrze na BWmetera to nic nie pobiera ani nie wysyla. Wygląda na to, że mi coś blokuje, w firewallu sprawdzalem, mój avast też nie ma z tym nic współnego. Łącze to Dial-UP.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Poczte mam na serwerze orange, łącze też z orange.

a czy dobrze skonfigurowałeś klienta poczty ??

Mam windows mail i konto na orange, i poczta ściąga się ok,

smtp. mail.orange.pl

pop3. mail.orange.pl

Czy zaznaczyleś server wymaga uwierzytelniania ?

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

program łączy sie z pocztą , jest odbieranie poczty ale nic sie nie dzieje , tzn transfer raz na jakiś czas skoczy na 1,5KB/s a puźniej nic. Dodam, że zazwyczaj poczta ma jekiś 6MB. A ja do cierpliwych nie należe.

Wiesz… to nie mozesz powiedziec ze cos Ci ją blokuje… Musisz sie przyzwyczaic " do tak wysokich " transferow w Orange :slight_smile:

transfery są normalne (jak na EDGE) tzn. max 25KB/s jak ściągam jakiś plik

Witam.

Jeszcze co do poczty na orange :!:

Jak masz zwykłe mejle , sam tekst to jeszcze jakoś się ściągnie, jak masz jakieś zdjęcia do odbioru , czy pliki to nie ściagaj przez programy pocztowe poczty, tylko ze strony www, ta poczta na orange strasznie wolno chodzi, jeśli chodzi o ściąganie pl;ików z servera orange przez programy pocztowe :slight_smile:

To był jeden z bodźców dla których przeszedłem na gmail

rzecywiście gmail działa jak szalooone