Coś dla fanów debiana - sidux?

Przeglądając distrowatch natrafilem na ciekawe distro sidux. Pewnie “odkryłem amerykę” ale z tego co czytam jest to skonfigurowany juz debian sid z jakimiś dodatkami i chyba z KDE - http://sidux.com

I tutaj mam pytanie, jakie to sa dodatki, czy to jest zwykly sid z KDE czy coś wiecej?

http://distrowatch.com/table.php?distribution=sidux - tutaj masz opis pakietów które zawiera sidux. Porównaj to z Debianem i będziesz wiedział gdzie są róznice.

Złączono Posta : 27.05.2007 (Nie) 15:42

Pierwsza róznica jaka rzuciła mi sie w oczy, to to, że Sidux jest kompilowany pod i686, a Debian pod i386.

ah, mi się ten sidux nie podoba, jest to zepsuta wersja Debiana!

No tak, czyli w sumie sid+KDE, czyli zaoszczedzone jakieś 30 minut na upgrade pakietów i kernela oraz kolejne na instalacji KDE, czyli fajna sprawa.

Złączono Posta : 27.05.2007 (Nie) 15:46

jakaś argumentacja?

takie przeróbki mają pełno bugów !!

O lol wlasnie na forum debiana jest taki sam topic :smiley:

http://www.debian.linux.pl/viewtopic.php?t=2237

E tam, wiadomo ze najlepiej wszystko robic samemu ale jak ktoś chce zaoszczędzić tą godzinkę to jest idealna opcja

hmm chyba tak nie do końca…jeśli mówimy o sidzie, z tego co pamietam to w moim sidzie byly pakiety na i686 a zainstalowalem lennego i zrobilem upgrade. W grubie przy nazwie kernela bylo (i686) tak samo po poleceniu uname -a

Też chętnie posłucham tak obeznanego w temacie kolegi 8)

Mówisz tutaj o jądrze, ja o pakietach. Ale skoro wszystkie pakiety w Sidzie można upgrade’ować do i686, to zwracam honor.

KaKa` napisał tam

Czysty Debian posiada dużą pomoc techniczną, poza tym istnieje już Debian Etch, więc poco używać “zepsutego” Sida

marcinch7 Etch to ten ostatnio co wyszedł po latach? Bo nie siedze ostatnio w “nowinkach” ale z tego co wyczytałem to… mogliby dać samego debiana… a “patrzac” na owośći w nim to jest ich mało… np. stare gnome 2.14?

Miałeś pokazać bugi w tej dystrybucji znawco?

Debian Sid to tez czysty debian, a sidux to debian sid + kde, jaki ty jesteś cenzura. :snipersmile:

Złączono Posta : 28.05.2007 (Pon) 14:55

Etch to etch, gałąż debiana głównie na serwery a nie na desktop, etcha mozesz zaktualizowac do lennego (testing) oraz sida (unstable) - który jest idealny jako dekstop i zapewniam cie ze jest stabilniejszy od ubutnu.

Tata, a Marcin powiedział, że jego (tata) powiedział…

Ja testuję juz parę tygodni Siduxa. To distro zrobiło na mnie spore i to pozytywne wrażenie. W porównaniu z Kubuntu, które jest na razie moim podstawowym OS, Sidux to demon szybkości. Jak na razie nie miałem żadnego kernel panic i innych niespodzianek.

Być może to distro niedługo będzie moim podstawowym, ale też na razie dużo czytam i myślę o Archu. Na różnych forach wyczytałem wiele pozytywnych rzeczy o tym OS. Sorki odbiegłem od tematu.

Według mnie Sidux to fajna sprawa i być może niedługo będzie bardziej znany.

Pozdrawiam

Panowie, mylicie dwa pojęcia: Debian a Sidux. To drugie to przeróbka Debiana, ja do niej nic nie mam, a nawet dobrze, że powstała. Dzięki temu więcej ludzi może poznać ten wspaniały system jakim jest Debian. Osobiście, jak już wspomniałem, wolę używać “czystego” Debiana - dlaczego? Bo mam nad nim pełną kontrolę, wiem co mam zainstalowane, wiem gdzie co się znajduje itd. Dystrybucje typu Sidux, *buntu, Mandriva, Suse, tego mi nie dają.

Dlatego proszę Was: nie kłóćcie się co jest lepsze, bo to sensu nie ma. To jest Open Source, powinniśmy się cieszyć, że powstało coś nowego, powinniśmy pomagać innym, a nie dyskutować “co jest lepsze: kura czy jajko” ;D

Pozdrawiam.

Korzystałem ostatnio z Debiana Sid, wcześniej testowałem Siduxa, a teraz siedze na Ubuntu i żadnego przyspieszenia nie zauważyłem. Sidux jest szybszy tylko w starcie, a reszta działa normalnie a nawet gorzej bo ze stabilnością to mu dużo brakuje nawet do ubuntu a co dopiero do debiana.

Ogólnie nie spodobało mi się to distro.

Areh miałeś jednak rację, oczywiscie palnałem głupote, sid nie ma pakietów i686 :wink:

@knapik - odpowiem tak - na siduxie i kubuntu mam zainstalowane te same pakiety - mój komp ma tylko 384 MB RAM-u i jak zapuszczam KTorrenta, FF i słucham muzy - to sidux pracuje bardzo stabilnie, natomiast kubuntu przy tym samym po jakimś czasie się “zamula”.

to by było na tyle.

Pozdrawiam.