Coś do Neostrady

Szukam programu, który uruchamiałby neostradę przy starcie systemu.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864

A jaki używasz modem do neostrady? Ja też mam neostradę, ale u mnie ten problem nie występuje. Włączam kompa i mam neo, i niczego w kompie nie musiałem nigdy instalować. Dlatego sądzę, że moje pytanie o modem ma sens. Jak się odezwiesz, to powiem coś więcej.

Mi chodziło o program, który będzie uruchamiał neostradę sam, bez mojej ingerencji :slight_smile:

EDIT:

No dzięki Worst. Tylko ten AutoConnect trochę długo się connect :smiley:

Możesz to rozszerzyć na swoim przykładzie :lol:

Pytam tylko z czystej ciekawości

Co do tematu to zobacz mój topic:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 329#654329

Złączono Posta : 03.11.2006 (Pią) 14:00

Nie długo.

To czas na sychronizacje modemu - zawsze tak będzie.

Domyślam się, że Twoja neostrada funkcjonuje na modemie USB, a on przecież musi mieć zainstalowane sterowniki, aby mógł działać. Zakładam, że te sterowniki są już zainstalowane, a ikonkę do nich masz gdzieś na pulpicie.

Jeżeli chcesz, aby ta aplikacja uruchamiała się wraz ze startem Windows, to wsadź ją do autostartu.

Rozumiem, że nie chcesz mi tego powiedzieć jaki masz modem, albo nie rozumiesz sensu mojego wcześniejszego pytania. Odpowiem zatem sam o co mi chodziło. Ponad dwa lata temu, gdy robiłem pierwsze przymiarki do neostrady, zrobiłem rozpoznanie wśród znajomych informatyków co jak i z czym i dlaczego. W owym czasie TPSA oferowała dwa rodzaje modemów do neostrady: jedne na USB, a drugie na złącze RJ45. Te pierwsze w ofercie kosztowały 1 zł, a te drugie (a konkretnie Thomson ST510v4) 399,-zł. Różnica duża i większość ludzi kierując się tylko parametrem ceny, a nie usług i funkcjonowania - wybierała ten za 1 zł. Mnie znajomy informatyk zdecydowanie odradził brać te z 1 zł z powodu znanych już wtedy problemów z łączeniem, startowaniem, stabilnością itd. Zdecydowanie też zalecił mi modem ST510v4, który przy tamtych na USB miał niemal same zalety i jedną wadę, tj. cenę. Ale ten zakup się opłacił. Do modemu mogę podpiąć dodatkowe komputery, modem ma wbudowany firewall, uruchamianie neostrady polega tylko na włączeniu zasilacza modemu, który po kilkudziesięciu sekundach samodzielnego logowania do sieci podłącza mi Internet, a modem może “trzymać” neostradę nawet wtedy, gdy wszystkie komputery są wyłączone. Jednym słowem działanie modemu nie jest uzależnione od żadnego komputera. W żadnym z komputerów nie musiałem niczego instalować, a dodatkowy plus to to, że mogę podłączyć (i podłączałem) komputery z systemem Linux, które natychmiast po podłączeniu hulają w sieci, że hej.

Czy dałem Ci jakiś temat do przemyśleń? Odpowiesz już sobie sam, ale jak się odezwiesz, to będzie mi miło. Pozdrawiam.

Temat dałeś.

Tylko że to jest tak jak router i modem i to wszystko normalne.

Niestety na modemach usb nic takiego nie występuje i trzeba instalować sterowniki.

Zrob recznie polaczenie daj do autostartu i ma dzialac. U mnie polaczenie zajmuje max 2 sek. Nawet jak kozystam z tego programiku. Uruchamiasz system - laczy cie z neo, chyba o to ci chodzilo?

Widzę, że odbiorcą mojego postu bardziej stał się aju, niż switek17, ale to też dobrze. I mam nadzieję, że switek17 jeszcze tu zajrzy, bo to w gruncie jego temat.

Przeglądając obecnie oferty sklepów dostrzegam wiele modeli routerów ADSL firm takich jak D-Link, Asmax, czy innych, urządzeń podobnych, lub niemal identycznych w działaniu jak ten mój Thomson ST510v4. Urządzenia te są obecnie znacznie tańsze niż mój sprzęt w swoim czasie (a było to 399,-zł), a ich ceny spadły znacznie poniżej 200,-zł. A jeśli posiadają tylko jedno wyjście RJ45, a ktoś ma zapotrzebowanie na podłączenie kilku komputerów, to za kilkadziesiąt złotych można dokupić przyzwoity switch. Ale to jest sugestia raczej dla tych, którzy ze swoim modemem USB męczą się i chcieliby mieć z tej strony spokój, ale trzeba uważać, co się kupuje, np. czy na sieci analogowe, czy cyfrowe. Dobrze te urządzenia opisuje na swojej stronie sklep Komputronik (http://sklep.komputronik.pl)

Pozdrawiam

Za jakieś 5 dni będę miał neostradę. Czy połączenie ręczne polega tylko na wpisaniu hasła i nazwy użytkownika? Czy trzeba coś konfigurować? I czy jest to gdzieś opisane?

nazwa, haslo, * w miejscu nr telefonu a tutaj jest wszysko, krok po kroku ze zrzutami ekranow http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=91864

No zajrzałem. Trochę się kurka rozpisaliście i teraz się nie mogę połapać :o

Co do modemu to nie mam tak dobrze jak janek50.

No masz rację: SpeedTouch 330 (na USB).

No u mnie jakieś 10 sek. się łączy, przez AutoConnect’a.

EDIT:

Mały offtopic się zrobił. Nie mam żalu :slight_smile:

Ja uzywam AutoConnect i jestem z niego zadowolony:)