Cos dziwnego-xp pro

mam takie pytanie, od dnia dzisiejszego jak włączam kompa pokazuje mi sie przy ekranie wyboru systemu coś takiego, mam do wyboru windows xp boot screen , albo xp, czemu tak się zrobiło i jak to usunąć by był jak do tej pory windows xp ??

Pewnie bawiłeś się jakimś programem zmieniającym ekran bootowania windowsa.

Wejdź w dysk C i w pasku adresu dopisz boot.ini , a następnie zatwierdź enterem.

Gdy wyświetli Ci się notatnik, skopiuj jego zawartość tutaj, a powiemy Ci co usunąć.

tak, dokładnie to jest to program style xp :D:D

a tutaj macie te info z boot.ini

[boot loader]

timeout=0

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional (bootscreen)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=kernel1.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Usuń :

(bootscreen)" /noexecute=optin /fastdetect /KERNEL=kernel1.exe

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin

Po przerobieniu ma to wyglądać tak:

[boot loader]

timeout=0

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional /fastdetect

ale wtedy będe miał swój standardowy ekran boot logowania??

bo ja cghce mieć ten nowy po przerobieniu, to jaki mi zostanie jak zrobie to co mi każesz?

Standardowy powinien zostać.

Jeśliby, go nie było, zmienisz to np.w programie bootskin.

a co by było jakbym zostawił tren drugi wpis a usunął z trego systemowego boot.ini ten pierwotny ekran logowania ??

ppm na mój komputer ==> właściwości==>zaawansowane==> uruchamianie i odzyskiwanie==>ustawienia==>wyłaczasz czas wyświetlania systemów operacujnych (odchaczasz lub nastawiasz na krótszy czas - do wyboru) oraz wybierasz tą opcje logowania z bootscreenem

Tak będzie najlepiej, a zarazem najbezpieczniej.

własnie tak zrobiłem i dzięki temu mam fajny ekran logowania :D:D

i nie musze wreszcie wybierać systemu xp i xp bootscreen :smiley:

dzieki :lol: