Coś dziwnie "piszczy" podczas gry

Witam.

Zauważyłem, że podczas gry w Diablo II (i tylko w tą grę!) coś w komputerze piszczy. Nie jest to na pewno stacja dysków, bo raz, że jest pusta (nie będę tłumaczył), a dwa, że po zajrzeniu do środka komputera słychać, że to piszczenie dochodzi gdzieś z okolic płyty głównej (“lewa” strona komputera). Nie potrafię jednak określić skąd dochodzi ten dźwięk.

Problem jest na tyle dziwny, że nie występuje wtedy, gdy gra jest włączona, tylko, gdy myszka jest na niej skierowana:

  • gra jest w oknie (nie fullscreen)

  • gdy okno gry jest aktywna nic nie słychać, także gdy jest ona schowana do paska zadań

  • gdy okno gry jest aktywne i myszka jest na nie skierowana to wtedy słychać piski

  • gdy okno gry jest aktywne i gra jest spauzowana a myszka się na niej znajduje to nic nie słychać

  • w menu gry nic nie słychać

Nie występują one po jakimś czasie, tylko od razu.

Mogę ruszać myszką góra-dół góra-dół (góra to na okno gry a dół to pulpit) i dźwięk albo jest albo go nie ma, zmienia się po prostu tak szybko, jak myszka ląduje albo opuszcza okno.

Co może być przyczyną tego dziwactwa? o.o

Może podczas obciążenia piszczą ci cewki w zasilaczu. Byś mógł podać konfiguracje komputera.

68513906886268446985.jpg

Podaję to, co na zasilaczu wyczytałem

FEEL III-400ATX

ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

V~ INPUT

230V~ Voltage

5A Current

50Hz Fequency

V= OUTPUT

+3.3V

22A


+5V

15A

+12V1

14A


+12V2

16A

-12V

0.3A


+5VSB

2.5A

Max 135W


Tak, wiem, że zasilacz to badziewie, ale nie mam pieniędzy na wymianę :confused:

Jeżeli coś jeszcze trzeba podać to podam.

Diablo II to nie obciążenie. To mi wygląda na programowe źródło dźwięku. Może beeper na płycie głównej? Spróbuj go odłączyć. Oczywiście, wspomniana wymiana zasilacza jest chyba sprawą oczywistą. Ale skoro w innych grach (bardziej wymagających) problem nie występuję to raczej nie jest jego wina.