Coś mi sie dzieje z Linuxem Mandriva!

Proszę o pomoc. Zainstalowałem Linuxa Mandriva i po instalacji pisze mi normalnie Login:(podaje swój longin) password:9podje swoje hasło) a później wyskakuje mi podspodem: [(mój login)@(moja nazwa komputera)]$ a jak nacisnę 3 razy pod żąd klaiwsz “Esc” To mi wyskakuje jakaś lista komunikatów! Prosze o pomoc!!

A po co to ESC wciskasz?

to czyli mam nie wciskać bo to mi sie ładuje system??

Nie, bo to już jest załadowany system.

to co ja mam tam później robić?? Z tego co mi wiadomo to powinien wyskoczyć pulpit itp. rzeczy!

To zależy jak to ustawiłeś podczas instalacji. Wpisz sobie startx

To wtedy pokaże mi sie pulpit?? A słuchaj można jakoś zwiększyć wielkość dodatków do linuxa które instaluje przy instalacji bo mam tylko 230MB i nie wiem czy sie da zwiększyć??

Czego masz 230MB?

Pisz konkretniej. O jakie dodatki Ci chodzi?

Bo jak sie instaluje i jest tam później wybieranie aplikacji czy jakoś to sie nazywa i pisze miejsce na partycji 230MB! I nie wiem czy do da sie zwiększyć!

słuchaj , a może zajżysz na forum mandrivy, stronke mandrivy i pościagasz programy które cie interesują

to ty bieżesz pod uwage wage plików, czy programy jakie masz zainstalowane ?

Czyli co, na 230MB zainstalowałeś Mandrive? I tak, da sieto zwiększyć. Są programy do partycjonowania, ale z tego co wizę, to jesteśbardzo początkujący i raczej daj sobie z tym spokój, tylko zainstaluj jeszcze raz, ale tym razem przygotj sobie wczesniej większe partycje.

Ja mam partycje windosowską 8Giga więc co jeszcze mam zrobić?? A mógłbyś podać jakiś program do partycjonowania??

fdisk, cfdisk, QTParted

i słuchaj to sie kiedy partycjonuje tymi programami?? To są jakieś komendy czy to sie używa w systemie windows??

Google też nie gryzie.

:x

jak byś wykazał odrobinę chęci to wpisałbyś te nazwy co podał areh, i miałbyś ładnie na tacy podane co to jest, jak się używa

są tacy którzy w ogóle nie powinni wiedzieć o istnieniu czegoś innego niż Windows :roll: :x