Coś mi zjada dysk systemowy po optymalizacji

Witam,

od momentu kiedy według podpowiedzi z tego forum postanowiłem trochę zoptymalizować windę mam problem z pożeraniem dysku systemowego… po dłuższym czasie pracy zaczynają pojawiać się komunikaty o małej ilości miejsca na dysku, gdzie zainstalowany jest system… nic by nie było dziwnego, gdyby nie to, że tam jest coś koło 10GB wolnego… nie wydaje mi się żeby plik stronicowania zżerał aż tyle :shock: przynajmniej w normalnych warunkach…

katalogi nie “tyją” i zajmują ciągle tyle samo… sprawdzam wykorzystanie dysku, a tam np 8kb wolnego miejsca :wink:

co to może być?

…a punkt przywracania systemu ??

tzn? :smiley:

wyłącz punkt przywracania i zobacz co sie będzie dziać :stuck_out_tongue:

Jak włączyć i wyłączyć Przywracanie systemu !!

ok wyłączyłem… zobaczymy czy zadziała :wink:

start~> uruchom~> CMD

A kilka słów nt. na czym polegała ta “optymalizacja”, tzn. co zrobiłeś?

ok, punkt przywracania systemu nie podziałał… dalej zżera :?

na czym polegała optymalizacja?

kilka rzeczy z tego tematu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=76580

m.in

Usuwanie zbędnych plików

Oczyszczanie dysku

Oczyszczanie pulpitu

Wyłączenie tworzenia się miniaturek Thumbs.db

Zmniejszenie pojemności kosza

Optymalizacja startu systemu - tutaj nie udało mi się z tym BootVis`em - zainstalowałem, odpaliłem wg instrukcji, pojawiło się po starcie okienko, że jeszcze coś tam robi i za chwilę wyświetli wyniki… po jakichś 40 minutach stwierdziłem, że w kulki leci, skillowałem go przez alt+ctrl+del i zakończ zadanie, program odinstalowałem

Usuwanie plików aktualizacyjnych

Wyczyszczenie katalogu dllcache

Prefetch - przyśpieszanie Windowsa

Wyłączanie efektów wizualnych

Wyłączanie dźwięków przy starcie i zamykaniu

Czyszczenie pamięci podręcznej DNS

ZAAWANSOWANE - pierwszy plik reg i usługi systemowe

na tym chyba skończyłem… tak się zastanawiam że może w tych usługach systemowych było coś, co kontrolowało dane tymczasowe czy coś…

O widzisz… dopytywałem się o te szczegóły optymalizacji bo wydawało mi się, że już gdzieś kiedyś “widziałem” podobny problem. Sprawdź wielkość pliku C:\Windows\system32\LogFiles\WMI\trace.log. Jeżeli jest nienaturalnie duży (jakieś lilkaset mega aż do gigabajtów) - jest to efekt działania BootVisa.

Ponieważ podane tam linki już zdaje się nie działają zobacz co pisze google. Albo po prostu uruchom jeszcze raz BootVisa a potem Trace -> Stop tracing.

P.S. BootVis znany jest z powodowania problemów w pewnych okolicznościach i z tego powodu nie jest już wspierany przez MS ani też dostępny do ściągnięcia z oficjalnych stron Microsoftu. I chocby dlatego w/w artykuł o optymalizacji powinien być zrewidowany albo chociaż opatrzony stosowną uwagą :).

wielkie dzięki goomish :slight_smile: Twoja wskazówka odnośnie bootvisa pomogła rozwiązać problem :lol:

już powoli nosiłem się z zamiarem desperackiej reinstalki systemu, bo wkurzało mnie to ciągłe restartowanie kompa, żeby odzyskać miejsce :wink: bo potem, jako że to partycja systemowa, nie dało się już nic robić i wszystko się krzaczyło…

gdzieś tam w googlach znalazłem gdzie ten badziew wyłączyć w rejestrze, bo samego bootvisa już nie mam…

jeszcze raz dzięki 8)