Coś mój komp po formacie wolno(bardzo) chodzi?

mam problem z formatowałem kompa i w instalowałem nowego windowsa

ale codzi mi tak wolno że np. gry które mi przed formatem chodziły dobrze

teraz się tną jak … .

Ogólnie chodzi oto że coś za wolno chodzi po formacie.

proszę o wskazówki co mam zrobić żeby wszystko znowu dobrze chodziło

DZIĘKI! !!

Podaj konfiguracje komputera System Karta graficzna itd. :smiley:

pentium3

866 mhz

128 ram

geforce 2 (nic więcej nie pamiętam:))

Jakiego Windowsa też nie pamiętasz??

Już sie boję odpowiedzi. :?

windows XP pro

coś jeszcze potszebujesz do z analizowania mojego problemu :slight_smile:

No mam diagnozę . Na tym kompie system Windows XP nie będzie szybko chodził. Oczywiście mozesz go trochę odchudzić czyli powyłańczać zbędne usługi. Zaktualizuj też jego. :smiley:

Może loga z Hijacka…

Zerknij też w menagera zadań, jakie procesy zjadają najwięcej mocy procesora…

Zoptymalizuj też usługi systemowe, tak jak to radzi lazikar

Xp na 866 mhz to chodzi bezproblemowo, ja miałem Xp’ka na Pentiumie 233 mhz i chodził dobrze, prawie tak samo jak Win 98 !!

Proponuje poczytać to: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5989

i tak jak kolega mówił, wklej log z programu HiJackThis tu masz linka: http://www.merijn.org/files/hijackthis.zip

Może uległ uszkodzeniu dysk??

Jstnieją takie przypadki że komp zwalnia straszliwie…

Radzę przejżejć dysk ScanDisck’iem.

A w najlepszym przypadku wymienić na nowy…

Komp nie spełnia wymagań Windows XP,za mało Ramu,do Windows XP potrzeba conajmniej 256,nawet wyłączenie bajerów może nic nie dać,do pamięci ładują się sterowniki i potem mało jej zostaje,potrzebne mogą być też nowe sterowniki

Zainstalowałeś sp2???

Może w tym tkwi problem? Słyszałem że wiele kompów po zainstalowaniu sp2 “zwolniły”

Jeśli używa sieci,musiał to zrobić,ale mi się wydaje,że to też Ram,z tego co pisze Wanted miał starszy komputer i zainstalował XP lub XP pro,128 mb Ram to trochę mało przy grach i nowych programach,przyczyną może być też SP2,ale ramu lepiej dołożyć jeśli chce się korzystać z XP,sprawdz sterowniki,błędy i konflikty sprzętowe powodują niestabilną pracę systemu

Dlaczego ?

To jest główna przyczyna

Proszę czytać poprzednie posty

Bez Service Packa z reguły na komp wchodzi Blaster,albo Sasser,chyba,że się zabezpieczy firewalem

Eee, no Johny nie przesadzaj, na te wormy są osobne łaty. Fakt że SP2 je zawiera ale zeby sie przed tymi robalami zabezpieczyć nie trzeba go koniecznie instalować. Inna sprawa że tak w ogóle to warto… Ale szczerze watpię żeby to była przyczyna spowolnienia kompa (brak SP2)

Wymagane jest conamiej 256 ram.

napewno nie chodzi o service packa w tym wypadku :x

nie ma po co wypowiadania się o sp2. przecież Wanted przed formatem to mógł mieć sp2 (teza) i założe się żę mu nie zwalnił kompa bo gdyby tak się działo to by większośc userów przeżuciło się na linuxa lub jakiś inny system operacyjny lub tylko zrezygnowało z sp2.

tutaj też możę być rozwiązanie.