Coś mój komp po formacie wolno(bardzo) chodzi?

(Ruka) #1

mam problem z formatowałem kompa i w instalowałem nowego windowsa

ale codzi mi tak wolno że np. gry które mi przed formatem chodziły dobrze

teraz się tną jak ..... .

Ogólnie chodzi oto że coś za wolno chodzi po formacie.

proszę o wskazówki co mam zrobić żeby wszystko znowu dobrze chodziło

DZIĘKI! !!

(lazikar) #2

Podaj konfiguracje komputera System Karta graficzna itd. :smiley:

(Ruka) #3

pentium3

866 mhz

128 ram

geforce 2 (nic więcej nie pamiętam:))

(lazikar) #4

Jakiego Windowsa też nie pamiętasz??

Już sie boję odpowiedzi. :?

(Ruka) #5

windows XP pro

coś jeszcze potszebujesz do z analizowania mojego problemu :slight_smile:

(lazikar) #6

No mam diagnozę . Na tym kompie system Windows XP nie będzie szybko chodził. Oczywiście mozesz go trochę odchudzić czyli powyłańczać zbędne usługi. Zaktualizuj też jego. :smiley:

(adpawl) #7

Może loga z Hijacka...

Zerknij też w menagera zadań, jakie procesy zjadają najwięcej mocy procesora...

Zoptymalizuj też usługi systemowe, tak jak to radzi lazikar...

(NUKEM) #8

Xp na 866 mhz to chodzi bezproblemowo, ja miałem Xp'ka na Pentiumie 233 mhz i chodził dobrze, prawie tak samo jak Win 98 !!

(Damian) #9

Proponuje poczytać to: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... topic=5989

i tak jak kolega mówił, wklej log z programu HiJackThis tu masz linka: http://www.merijn.org/files/hijackthis.zip

(Slafur) #10

Może uległ uszkodzeniu dysk??

Jstnieją takie przypadki że komp zwalnia straszliwie....

Radzę przejżejć dysk ScanDisck'iem.

A w najlepszym przypadku wymienić na nowy....

(Johny) #11

Komp nie spełnia wymagań Windows XP,za mało Ramu,do Windows XP potrzeba conajmniej 256,nawet wyłączenie bajerów może nic nie dać,do pamięci ładują się sterowniki i potem mało jej zostaje,potrzebne mogą być też nowe sterowniki

(Abc) #12

Zainstalowałeś sp2???

Może w tym tkwi problem? Słyszałem że wiele kompów po zainstalowaniu sp2 "zwolniły"

(Johny) #13

Jeśli używa sieci,musiał to zrobić,ale mi się wydaje,że to też Ram,z tego co pisze Wanted miał starszy komputer i zainstalował XP lub XP pro,128 mb Ram to trochę mało przy grach i nowych programach,przyczyną może być też SP2,ale ramu lepiej dołożyć jeśli chce się korzystać z XP,sprawdz sterowniki,błędy i konflikty sprzętowe powodują niestabilną pracę systemu

(Asterisk) #14

Dlaczego ?

To jest główna przyczyna

Proszę czytać poprzednie posty

(Johny) #15

Bez Service Packa z reguły na komp wchodzi Blaster,albo Sasser,chyba,że się zabezpieczy firewalem

(Farall) #16

Eee, no Johny nie przesadzaj, na te wormy są osobne łaty. Fakt że SP2 je zawiera ale zeby sie przed tymi robalami zabezpieczyć nie trzeba go koniecznie instalować. Inna sprawa że tak w ogóle to warto... Ale szczerze watpię żeby to była przyczyna spowolnienia kompa (brak SP2)

(123448) #17

Wymagane jest conamiej 256 ram.

napewno nie chodzi o service packa w tym wypadku :x

nie ma po co wypowiadania się o sp2. przecież Wanted przed formatem to mógł mieć sp2 (teza) i założe się żę mu nie zwalnił kompa bo gdyby tak się działo to by większośc userów przeżuciło się na linuxa lub jakiś inny system operacyjny lub tylko zrezygnowało z sp2.

tutaj też możę być rozwiązanie.