Coś nie tak z dzwiękiem

witam mam taki problem że jak podpinam głośniki z tyłu do komputera do tego portu zielonego kółeczka słychać tylko jeden głośnik jak gra. A drugiego nie słychać a jak wepne do przodu do tego portu to oby dwa grają i nie wiem co się dzieje. A wcześniej na starych głośnikach z tyłu działało. Pózniej słuchawki jak podpinałem z tylu też nie chciały grać. Prosze o pomoc

Najprawdopodobniej masz uszkodzone gniazdo na panelu tylnym. Musisz podjąć się wymiany gniazda (przylutować nowe) lub korzystać z alternatywnego - przedniego. Gniazda w kartach dźwiękowych są dość kruche.

można to kupić w sklepie komputerowym? i łatwo to się przylutwuje?

kupujesz w każdym sklepie elektronicznym, na pewno masz takie w mieście.

Ja mam gniazdo przylutowane w 9 miejscach (SB X-Fi) ale możesz mieć mniej lutów.

Jak nie czujesz się na siłach daj to jakiemuś człowiekowi co się na tym zna. Pamiętaj tylko, że koszty nie mogą przekroczyć ceny nowej karty dźwiękowej.

A nie możesz sprawnego gniazda zawrócić na tylny panel, co prawda nie miałbyś z przodu ale działające z tyłu.

nie no kupie i ktoś mi to zrobi. Dzięki za pomoc

Najpierw ją sprawdź od środka, nie wiem czy masz zintegrowaną czy pełną, może coś się tylko odlutowało (choć zazwyczaj wtedy dźwięk wraca i ucieka).