Coś nie tak ze scroolem

Witam,

mam pewien problem. Moja mysz optyczna (Mysz A4T EVO Opto 325) ostatnio ześwirowała :wink: Nie przesuwają mi się teraz strony gdy kręcę pokrętłem czy jak to się nazywa. Jeśli natomiast nacisnę na jeden z ‘rolek’ to wtedy pokazuje się takie coś okrągłe i wtedy dopiero przewija. Zainstalowałem sterowniki i ustawiłem, żeby na te roolę była funkcja przesuń, ale działa ona tylko jeśli wcisnę rolke, a nie jak przewinę. Macie jakiś pomysł żeby mi pomoć?

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 20:07 został dopisany post przez matx

Znalazłem poradę ale do linuxa:

PROBLEM: Scroll (rolka) od myszy nie dziala mi pod X'ami. Co zrobić?


ROZWIĄZANIE:

Otwieramy plik /etc/X11/xorg.conf (w przypadku xfree jest to /etc/X11/XF86Config) z prawami zapisu i odnajdujemy fragment:

Kod:

Section "InputDevice"

     Identifier "Mouse0" 

     Driver "mouse" 

     Option "Protocol" "PS/2"

     Option "Device" "/dev/mouse" # moze byc: Option "Device" "/dev/psaux"

EndSection


Teraz dopisujemy przed EndSection linijkę

Kod:

Option "ZAxisMapping" "4 5"


lub

Kod:

Option "ZAxisMapping" "4 5 6 7"


dla dwóch scroli na myszce. Linijkę

Kod:

 Option "Protocol" "PS/2"


zamieniamy na

Kod:

Option "Protocol" "IMPS/2"


Następnie restarujemy X'y i powinno działać.

:frowning:

a moze poprostu masz włączone na klawie ‘scroll lock’

Jaki masz system operacyjny ? Jaką wersję SP masz zainstalowaną ? Jak się zachowuje mysz bez instalacji sterowników od producenta a jak po niej ? Próbowałeś usunąć mysz i zainstalować ponownie ? Masz możliwość sprawdzenia zachowania się myszy na innym komputerze ? (ale z takim samym systemem operacyjnym).

Panel sterowania > Mysz > Sprzęt > Właściwości > Ustawienia zaawansowane i tam w okienku wybierz >Przyjmij obecność kółka później OK i zrób restart. Jeśli będzie ustawione na Przyjmij obecność kółka a to kółko nie działa, to zmień na coś innego daj OK i restart. Później wróć w to samo miejsce i ustaw na Przyjmij obecność kółka OK i restart.