Coś nowego i lepszego

Witam.

Mam taki komputer i nie wiem co do niego kupić nowego i lepszego:

Procesor: AMD Athlon XP 2000+

Pamięc operacyjna: 512MB DDR (2 kości po 256MB DDR)

Karta Graficzna: nVidia GeForce 4 MX 440 64MB

Płyta główna: MSI K7T266 Pro2-A

Dysk Twardy: MAXTOR 60GB

Napęd DVD: Samsung DVD-ROM SD-616T

Nagrywarka – Lite-On LTR 48246S

Mam zamiar kupić sobie nagrywarke DVD…

Poradźcie co kupić…

no pryzdalo by sie kupic lepsza karte graficzna :mrgreen:

tez tak myślałem ale Need For Speed Most Wanted chodzi mi na MAXymalnej grafice i sie rozmyśliłem…

Nie wierze. Mój kumpel ma Athlona 2600+ i GF FX5600 128mb i musi grac na słabej grafice bo mu tnie.

Możliwe że chodzi na ,MAXymalnych’’ ustawieniach graficznych ale na najniższej rozdziałce (tj. 640x480 czy jakoś tak)…

Co do wymiany podzespołów, radze wymienić karte graficzną.

Zależy ile masz pieniążków, jeśli do 300 to polecam zakupić karte Gigabyte Radeona 9550 128MB (pamięci HYNIXA 4ns) następnie zmienić chłodzenie na wentylator na chipset oraz ewentualnie dokupić radiatorki na pamięci i podkręcić ją na 440/540 i masz już ok ~3800 pkt. w 3DMarku 03.

Lub zmienić na takie chłodzenie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78017298

Jeśli masz więcej $ to polecam GeForce 6600 i wzwyż…

Przy Twoim zestawie widać również możliwość zakupu nieco szybszego procka… Myślę tu o 3000+ jeśli chcesz zostać przy tym sockecie.

e no rzeczywiscie ciekawe

ja mam 3000+

2 kosci ramu kingstona po 512

i radeonka x800gto fireblade i pelnej plynnosci na max ustawieniach nie wyciagne :slight_smile:

mysle ze grafka plus pamiec to dobry zakup

LOL Weź się nie ośmieszaj :smiley: :smiley:

myślicie ze kłamie z tym NFS? Chodzi mi na MAxymalnej grafice z rozdzielczością 1024x768! Chcecie to moge screeny wam dać!

Do tematu: patrzałem z zakupem nagrywarki DVD bo mam zwykłą CD.

Co do karty graficznej kolega mi radzi kupić Radeona 9800 PRO

Djablo

Ile masz pieniędzy na ten cel ?

Na pierwszy ogień powinna pójść graficzna :slight_smile:

Na 1024x768? Nie wierze, ja obecnie mam 5600 Ultra 256MB i nie jest to płynne kiedy dam na max. Kliknij sobie ,2’’ kiedy będziesz przy ustawieniach graficznych. Standardowo jest pokazana w okienku tylko rodziałka, po kliknięciu 2-ójki zobaczysz opcje zaawansowane. Daj wszystkie na maxa i powiedz ile masz fpsów o ile komputer ci się nie zawiesi :o

Jeżeli nie wieżycie to tu są screeny:

nfs18iw.th.jpg

nfs29lu.th.jpg

drugi screen jest z opcjami!

około 500zł

no ta ja, też tak ma przy GF2 jak gram, mam maxgrafike. A te screeny to są na śednio albo i mniej.

Djablo może ty nie wiesz co masz w skrzyce ?:stuck_out_tongue:

nfs37zz.th.jpg

tu dałem wam jeszcze jedne screen.

WIEM! Wszystko jest napisane w menadżeru urządzeń i na karcie gwarancyjnej.

Więc co poradzacie kupić? Jeżeli karte graficzną to jaką?

Ja bym wymienił grafikę, i nie wiem “pawik” co masz z kompem ale ja mam AMD 2200 i grafikę GeForce 4 MX 440 64MB, 256 RAM i w NFS gram w rozdzielczosci 1024 i na średnich detalach. Jeżeli masz coś wiecej kasy to mozesz sobie wymienic procka na 3000 XP

dobra… wróćmy do tematu.

Patrzałem na allegro i znalazłem fajną karte graficzną: GeForce 6200. Pokazałem ją koledze a on mi ją nie poleca bo twierdzi że jest do du** i lepiej kupić sobie SAPPHIRE 9600XT. Co wy sądzicie. Który kupić i z jakiego powodu.

Poradźcie…

Lepiej Radeona SAPPHIRE 9600XT. Ma ładniejszą jakosć grafiki niż Geforce, geforcom zależy na szybkosci ukłądów a radeonom na jakosci grafiki (firmom):slight_smile:

Dobra masz na MAX ale jak to wygląda ochydnie i tyle z tego względu że twoja karta nie posiada wspomagania dla DX9.0 i Pixsel Shaderów, wiec nie masz żadnych efektów graficznych. Bierz radzia 9550 i w tedy sobie porównasz jak powinien wygladać NFS:MW. Ja na moim kopie (podpis) 800x600 High, xx2 chodzi jak złoto :slight_smile: