Coś sie dzieje

Coś sie dzieje ! Zauważyliście to?

Częstotliwość taktowania procków (nowych) spada a przynajmniej nie rosnie .Taki np Intel Core 2 Duo w max. wersji ma 2,9GHz.

Wiem - ogólna wydajność wzrasta bo ma… ble,ble,ble… itd.

Przeciętny komputer w domu ma teraz ,powiedzmy 2 GHz plus/minus 0,5 GHz ,więcej plus.

Jeszcze nie dawno spece od przewidywania przyszłości mówili ze kompy będą pracować z 10 GHz.

Co roku miało następować podwojenie jak nie potrojenie szybkości. Samych procków.

Mi sie wydaje że taki postęp ,to nie postęp .Coś mi tu po prostu nie pasuje.

Czyżby mamy już kres obecnej technologi ??

E tam kres narazie jak mi wiadomo procki będą wytwarzane w coraz to bardziej zminiaturyzowane tak mniej więcej do roku 2012 powinni dojść do 0,22u wytwarzane na bazie rozciągniętego krzemu(Germano-Krzemu)a jak wiadomo to wpłynie korzystnie na wydajność i zmniejszenie żużycia eneregi, tyle że takie zmniejszanie procesu produckji nie będzie moim zdaniem trwać w nieskonczoność bo w końcu tranzystor musiał by być mniejszy od atomów :slight_smile:

no i właśnie taki jest powód mniejszego taktowania procka,

a zagubiła ich “technologia” netburst :mrgreen:

nawet nie o to chodzi, wiesz pewnie, że zwiększając taktowanie czegoś wzrasta też temp. co w układach intela było wielką bolączką. Poszli pewnie po rozum do głowy i zaczęli wytwarzać wydajniejsze procki z mniejszą częst.

No a co powiesz o układzie pracującym z częst. 350GHz? Widać niektórzy dalej idą po MHz/GHz ;]

No i właśnie ot te 350GHz chodzi . Nie wobrażam sobie wzrostu wydajności bez podkrecania . Przy zachowaniu normalnej temperatury - oczywiscie

Przy Core 2 Duo wzrost oczywiście jest - ale chyba już nastał kres

procków w wydaniu obecnej technologi - Spada temp - spada GHz - Coś za coś.

zapewne z czasem wejdzie coś lepszego.

Co to za różnica ile ma GHz skoro wydajność wzrasta? Przecież taktowanie to nie wszystko!

wiecie raz żę wydajność wzrasta :stuck_out_tongue:

dwa żę i tak podwaja się moc bo … mamy “dwa jajka” a pod koniec roku ma być podobno zaprezentowany “cztero jajowiec”

a jeśli chodzi o GHZ to myśle że żadne problem zwiększać częstotliwość tylko ta temperatura … :?

oraz co się okazuje ze wzrostem GHZ nie wzrasta wydajność tak jak by się chciało

:stuck_out_tongue:

może by i zwiększali częstotliwości, tylko wraz z tym muszą zwiększać cenę, kto z “szaraków” kupi takiego procka i wyłoży tyle kasy, w domu do niczego mu to niepotrzebne, do gry woli zainwestować w kartę grafiki, a ośrodkach naukowych wolą stosować układy wieloprocesorowe, może do pojazdów kosmicznych? / w kosmosie chłodzenie dobre /dla wojska? tam głównie chodzi o dużą moc obliczeniową kosztem małej objętości :stuck_out_tongue:

Phylby Dawniej myślano że max chache wniesie niewięcej niż 256 kb a terac Core 2 Duo ma 4 MB (np :stuck_out_tongue: ) I wiele się składa na to że częstotliwość proca to niewszystko !!