Coś się ściągało w czasie ładowania systemu

Witam.

Wczoraj załączam komputer ładuje się ubuntu i zamiast okna logowania pojawia się czarny obraz i pisze

fsck 1.39(29-may-2006)

/dev/hd1 has bermouted 30 times without being checked ,check forced.

I zaczeło mi się coś ściagać download ========> % i jak się skończyło to system się uruchomił.

Co to było,co to znaczy??

To nie było ściągnie :slight_smile:

Po prostu już 30 razy ta partycja była włączana i system sprawdzał czy nie ma na niej błędów.

P.S.

na pewno nie było tam słowa download (coś ci sie musiało pomylić :slight_smile: )

Słowo download było na 100% bo spisałem wszystko na kartkę. :lol:

Nie moglo byc download;]

TO jest sprawdzanie patrycji, cos jak windowsowy scan disk :wink:

Mi też to nie raz wyskakiwało ale mam neo i internet załącza sie dopiero parę sek po uruchomieniu systemu więc nie możliwe żeby coś ściągało (takie jest moje zdanie)

Ja mam LAN

na 99% to nie miało związku z żadnym ściąganiem

(ten 1% niepewności zostawiam doświadczonym użytkownikom np. CKUreprezent )

A jest jakaś możliwość że coś się tam pomieszało i dlatego pisało tam download?

Mówie że jestem w 100% pewny że tam tak pisało :slight_smile:

może nie miałeś fsck i się dociągnęło

jak już pisałeś dokładnie na kartce to przepisz wszystko dokładnie co się pojawiło

No napisałem w pierwszym poście.Przed tym jeszcze coś na sekundę migło szybko ale nic nie zdążyłem zapamiętać ;/

fsck wraz z zaleznosciami w Ubuntu jest standardowo wiec to akurat odpada… Zreszta, nie pojawil by sie napis

fsck 1.39(29-may-2006)

gdyby w systemie nie mial fsck.

CKUreprezent:

fsck sie nie dociagnie na poziomie sprawdzania czy partycja jest OK. Przeciez to startuje na samym poczatku zanim na dobre jadro sie zaladuje wiec jestem na 100% ze nie bylo to pobieranie tylko sprawdzanie partycji.

Przed chwila zrobilem sprawdzanie podczas bootowania i nie ma tam ani slowa o download. A samo sprawdzanie ma dokladnie taki wyglad jak podal D@widoS.

Przejdz do konsoli (ctrl + alt + F1-F5), daj sudo -s, przejdz na /, odmontuj partycje home i wydaj fsck /dev/(dysk i numer partycji home) (u mnie naprzyklad fsck /dev/hda6)

I porownaj sobie, czy to nie bylo wlasnie to;)

mój błąd , chodziło mi o starą/nową wersje ale racja , fsck jest ładowane zbyt wcześnie żeby coś się mogło dociągnąć

to na bank nie było ściąganie ale coś źle spojrzałeś

nic sie nie sciagalo

========> oznacza postep sprawdzania dysku twardego, mozesz zmienic czestotliwosc automatycznego sprawdzania dysku i obejrzec to sobie ponownie

sphinx:

a co napisalismy wyzej:>