Coś spowalnia komputer

Witam zakłądałem już temat jednak mój watek przeszedł w zapomnienie a problem występuje nadal problem mam z tym że w przeglądarce karty nie rozwijają się płynnie tak samo jak na pulpicie prawy przycisk myszy nie rozwija się płynnie wymieniłem już procesor , ramy dysk , płytę główną przeinstalowywałem kilka razy windowsa lecz problem nadal występuje komputer jest w 100 % czysty i nie ma wirusów wyczyszczony z kurzu temperatura w stresie to 54 stopnie a w spoczynku 43 ( procesor ) podobnie z grafiką. Napiecia zasilacza pomierzone lecz wszystkie jest w normie. Jż wymieniłem chyba wszystko a problem nadal jest. Patrzyłem takze na zintegorwaną karte graf. to samo o dziwo w grach niemam problemu w minecraft mam 160 - 250 fps w lolu 50 - 105 tylko jest problem podczas normalnego korzystania. Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu męczy mnie on już tak ponad rok :frowning:

może warto zassać innego windows’a i zainstalować albo znaleźć dobry antywirus - najlepiej kilka, każdym przeskanować wszystko!

niestety nie pomaga próbowałem na laptopie mam ten sam windows a laptop pentium t4300 2.1 3 gb ram grafika 512 64 bit więc lepszy od mojego nie jest a tam wszystko śmiga aż pięknie.

Instalowałeś ciągle tego samego windowsa?

Być może ma on problemy z kompatybilnością z twoimi podzespołami, dla pewności sprawdź windows xp (najlepiej ze zintegrowanym sp3) lub windows 8 trial.

http://msdn.microsoft.com/pl-pl/evalcen … 54510.aspx (trzeba założyć bezpłatne konto live)

sprawdź HDTUNE czy dysk nie ma żadnych bad sectorów i czy ma sprawnego S.M.A.R.T-a .

proszę oto ssy z hdtune

http://wstaw.org/w/1Xpa/

http://wstaw.org/w/1Xpb/

http://wstaw.org/w/1Xpc/

Ze SMART przy parametrze należących do kategorii z krytycznych BC masz liczbę błędów widoczna w kolumnie DATA w liczbie 6 gdzie powinno być raczej zero a dotyczy przerwań ; BC Command Timeout Liczba przerwanych operacji z powodu przerw w komunikacji z dyskiem twardym. Wartość tego atrybutu powinna być równa 0. Jeśli wartości są dużo powyżej 0, to prawdopodobnie zaistniały problemy z dostawą energii lub wystąpiły problemy z kablem IDE/SATA/etc.

6 nie jest duża liczba ale jak są problemy to można wziąć pod uwagę. Sprawdź połączenia czy styki dobrze siedzą kabla sygnałowego i zasilającego dysku ewentualnie zmień kabel zasilający od zasilacza jak jest wolny . Przy parametrze C7 widnieje 0 odnoszące się do błędów komunikacji i między innymi na problem z kablem sygnałowym dysku. To może kabel IDE/SATA jest w porządku gdzie z parametru BC też do kabla się odnosi jako jedna z przyczyn ale jak przy C7 jest 0 to nie potwierdza. Chociaż jak masz zapasowy to można zamienić. Czyli wskazywało by na problem z zasilaniem ale to róznie może być w praktyce. Piszesz że mierzyłeś napięcia zasilacza że w normie ale w jakim zakresie. Czy pod obciążeniem też bo czasem cięzko namierzyć wahania jeśli ogólnie pierwsze mierzenie wykazuje w normie napięcia bez obciążenia. Jaki konkretnie zasilacz jak z czarnej listy ale markowy tez nie wyklucza że może mieć wahania. Piszesz że nie ma płynności w przeglądarkach czy we wszystkich a w grach jest dobrze . To by wskazywało na jakby jeden problem i może dający hipotezę że nie wynika problem od dysku i zasilania chociaż są małe błędy bo by też w grach był problem. Jak masz połączenie z internetem przez kabel ethernet wyprobówac działanie internetu np. z jakiejś dystrybucji Linux czy Ubuntu i jak internet a konkretnie przeglądarki czy płynniej będą chodzić. Może w Windowsie jakieś dodatki przymulają, flash czy co inne i dlatego propozycja wypróbowania z alternatywnych systemów. Nie musisz instalować na dysku wystarczy że użyjesz z pendriva.

być może te błędy na dysku sa z tego że niekeidy musze wyłączac komputer przez przytrzymanie 10 sekund przycisku power ponieważ mam podkręcony procesor mierzony 6.5 godziny w programie occt i nic nie wywala temp też ok ale mam taki problem że jak jest chodz troche podkręcony to po restarcie jest czarne tło nie mgoe wogóle resetować jak już coś to włączyć i wyłączyć komputer ale na normalnych ustawieniach jest takie same zacinanie przeglądarek.

To sprawdź tak jak pisałem we wcześniejszym poście. Wypróbuj na Linux czy Ubuntu i najlepiej jakbyś miał połączenie z netem przez kabel ethernet chodzi o pewność połączenia bez kombinacji instalacją sterów do modemu w zależności jak masz czy przez router. I sprawdzisz jak chodzi na pulpicie i w internecie czy też się zacina. Jak też to prawdopodobnie jakiś problem sprzętowy a jak nie to może coś ze sterownikami , dodatakami i przymula w Windowsie.

ok czyli jak mam wgrać tego linuxa aby nie stracić aktualnych danych ? i skad moge go ściągnąć

Nie prościej skorzystać z Linuksa w wersji LiveCD? Wypalasz obraz systemu np. Ubuntu na płytę bądź tworzysz bootowalny pendrive. Następnie uruchamiasz komputer z przygotowanego nośnika i gotowe.

o jak można z pendrive to mi pasuje tylko jak takiego pendrive przygotować?

Przeczytaj: How to create a bootable USB stick on Windows

i jak juz odpale na pendrivie linuxa to normalnie wgrać sterowniki na to tak ?

Jakich sterowników? System powinien sam wykryć wszystkie podłączone urządzenia. Jak będzie inaczej zaczniesz się martwić :wink:

ok ten ubuntu nie działa nie mgoe go pobrac z tego linku

Więc pobierz z oficjalnej strony: http://www.ubuntu.com/download/desktop

jestem na linuxie przegladarka nie muli , gdy zaznaczam wieksza ilosc plikow takze nie muli. Czy zmiana procesora na np. core 2 duo e8400 dało by coś ?

Dodane 03.06.2013 (Pn) 23:07

@odświeżam