Coś syczy mi w PC i obraz robi się czasami zielony

Mam następujący problem: Czasami gdy włączam komputer, monitor albo coś w jednostce cicho syczy (tylko gdy włączam, póżniej po ok 30 sekundach przestaje) . Ostatnio co jakiś czas zmienia mi się obraz na monitorze (macie zrzut, przerobiłem go w programie graficznym- ale ogólnie podobnie się robi na kompie). Co się dzieje?

post-81482-13856534100561_thumb.jpg

Sprawdź kable, któraś wtyczka mogła się wysunąć.

Jaki monitor ??

CRT == LCD ??

Jaka grafa ??

Jakie temp. grafy ?? Sprawdzić możesz Everestem.

Sprawdziłem kabel z monitora do karty graficznej (u mnie VGA o ile się nie mylę) i wszystko gra. Monitor mam CRT Iiyama LS902UT 19 cali, grafikę Geforce 6600 LE 128 Mb 128bit. Temperatury nie umiem znaleźć (sprawdzałem w kategorii czujnik i nie ma karty graficznej)

M@rco ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dobra, Sorry już zmieniam.

Dokładnie dokręć kabel od VGA do monitora, tu jest naj prawdopodobnie problem. Też kiedyś tak miałem tylko na żółto.

Hmm, a u mnie raz winą był bliski kontakt z kolumną, która stała obok monitora (silne pole magnetyczne). Nie masz czegoś takiego w pobliżu?

Kolumna = dużo magnezu (zależy jaka klasa sprzętu, im lepszy tym kolumna cięższa-tym więcej magnezu, tym lepiej gra :wink: )

Jeśli masz jakiś magnez w pobliżu to może to być problemem :smiley:

Chyba silne pole magnetyczne spowodowane silnymi magne s ami. :slight_smile: Magnez to pierwiastek, który bynajmniej nie jest podstawowym składnikiem magnesów.

Racja… ;p nie chodziło mi o Mg xD

Magnez zbliżony do monitora daje inny efekt.

Najczęstsze przyczyny gubienia barw przez monitor, to:

1. Zimne luty - musisz oddać monitor do serwisu (nie koniecznie autoryzowanego). Może to być zwykły serwis RTV, jeżeli przyczyną są zimne luty to jeszcze niedawno naprawa kosztowała około 60 zł. Najlepiej oddać monitor jakiemuś znajomemu, który zna się na rzeczy.

2. Uszkodzenie kabla łączącego monitor z kartą graficzną. Poruszaj kablem, jeżeli podczas manipulowania nim obraz będzie się zmieniał to będzie to ewidentnie wina kabla. Sprawdź też kabel tuż przy wtyczkach z obu stron, poruszaj nim lekko, bo to właśnie tam najczęściej dochodzi do uszkodzenia.

3. Czasami zdarza się też, że kabel ten ledwo co trzyma się wewnątrz monitora i raz styka, a raz nie - w wyniku tego monitor gubi kolory. Trzeba wtedy poprawić luty.

Mój stary monitor CRT czasami zmieniał barwę na niebieską :slight_smile: (jak się go porządnie walnęło w obudowę to obraz wracał do normy, przynajmniej przez kilka tygodni). Przyczyną gubienia barw było kilka zimnych lutów i ledwo trzymająca się jedna z żył kabla sygnałowego.

mam to samo na chyba 10 letnim crt 15’ :wink: (tylko mi skakało z normalnego na fioletowy) ale uderzenia nic nie dały (oprócz pęknięcia :wink: ) ostatnio było na niebiesko ale to któryś pin we wtyczce się zgiął i po wyprostowaniu było jak wcześniej