"Coś" wpisuje PIN na ekranie blokady Windows 10

Na ekranie startowym coś automatycznie wpisuje PIN (3 znaki).
Jak do tej pory wszystkie są błędne, ale za którymś razem może trafić.

Przeskanowałem dyski C: (systemowy) i D: (programy) Avast free. Nie znalazł nic.
Skan startup (przed uruchomieniem Windows) wykazał, że archiwum
C:\ProgramData\Microsoft\VisualStudio\Packages\VisualStudio.EntityFrameworkTools.Msi,version=6.1.61807.0\EF6Tools.cab
jest uszkodzone.

Po odłączeniu internetu problem PIN nie znika, czyli jest wewnątrz.

zwarcie/blokada klawisza w klawiaturze;) odłącz ją i zrestartuj kilka razy. Jeżeli problem nie wystąpi jest czysto. Mi czasami wpisuje te znaki w nieskończoność, pomaga podnieść, i przy… stuknąć nią w blat :wink:

1 polubienie

@Abrimaal Wklej skany według instrukcji

Na to nigdy bym nie wpadł. Gdyby wciśnięty był klawisz, w notatniku by pojawiały się znaki, klawisze Shift/Ctrl/Alt by zmieniały tryb, Win i funkcyjne by coś otwierały lub zamykały,
a to Num 0 był do połowy wciśnięty. Nie używam tych klawiszy i miały prawo się zastać. Dziękuję, @Marcin2000 za rozwiązanie.

Przy okazji zapytam, czy istnieje jakiś edytor układu klawiatury?
Chciałbym ustawić na przykład aby:
nieużywanym kombinacjom R Alt + litera przypisać znaki äöü皣©
pod CapsLock podpiąć kalkulator,
a pod klawisze numeryczne pliki .bat lub .cmd, które by ułatwiały pracę.

Używam od lat do bindowania AutoHotKey
Napisz mi na priv co dokładnie ma być pozmieniane, napiszę Ci skrypt

Nie wiem czy wiadomość poszła na priv czy na forum.
powinna być tutaj

Wrócę do tematu AutoHotKey
Zmieniłem klawiaturę, nie ma w niej prawego Win, tylko Fn jest w tym miejscu.
Większość skrótów miałem podpięte pod prawy Win i spodziewałem się, że Fn zostanie wykryty jako prawy Win.
Niestety nie, żaden ze skrótów nie działa, a w dokumentacji nie widzę jak użyć w skrypcie klawisz Fn.
Próbowałem np. Fn&A::run,“Dysk:\program.exe” - nie da rady, pokazuje błąd w tej linii i skrypt nie działa.

Klawiatura ma też kilka klawiszy medialnych i definiowalne makro G1 do G5. Też nie mam pojęcia jak użyć ich w AutoHotKey.

Sam klawisz Fn jest ciężki do zmapowania, można zmapować Fn+key wirtualnie
Daj przykład komendy dla Fn+key zamiast RWin+key a ja sprawdzę jak u mnie to mapuje i podam Ci kod.
Inny pomysł:
Jeśli masz MenuKey obok RCtrl to ten właśnie zmapuj
W AHK nazywa się AppsKey

Ta klawiatura nie ma nawet Menu, bo zamiast tego ma Fn
A zamiast prawego Win ma lampkę (podświetlenie). Ten klawisz lampki jeszcze mogę przeboleć,
ale kupując ją spodziewałem się, że Fn będzie mógł być używany jako kolejny modifier, np Ctrl+Fn+key
A ten Fn pojawił się wraz z erą laptopów i innych zabawkowych komputerków, gdzie nikt nie myśli o przerzucaniu gigabajtów jednym skrótem :confused:

To są przykłady, jakich używałem na klawiaturze z prawym Win

#c::run,“D:\CP_INSTALL\CDex177\CDex.exe”
#v::run,“D:\EMUSIC_EMU\VortexTracker2.5\VortexTracker2.5.exe”
#b::run,“D:\CP_INSTALL\FBackup 8\FBackup.exe”
#n::run,“C:\Program Files\DAEMON Tools Lite\DTLauncher.exe”
#m::run,“F:\maps\runmaps.bat”