Coś z dzwiękiem?

(Paulosio) #1

witam

Mam dziwny problem. Otóż mam podłączone głośniki do karty dźwiękowej na płycie głównej. I wszystko ładnie gra. Ale jak podłaczę słuchawki to wejscia speaker to strasznie cicho grają. Słuchawki są dobre bo na innym kompie sprawdzałem to głośno grają. Wsadziłem kartę dzwiękową do swojego kompa. Wyłaczyłem w biosie tą co jest zintegrowana. I też podłaczyłem do niej głośniki to głośno grają, a słuchawki cicho. Co to może być. Jeszcze się z tym nie spotkałem, że w głośnikach głośno a w słuchawkach cicho. Mam system WINXP PRO. Co zrobić? Jeszcze dodam że w regulacji głośności w systemie jest wszystko na maksa.

Specyfikacja kompa:

Płyta główna K7S5A ECS karta dzwiekowa zintegrowana. Druga karta dzwiękowa SP801 Forte. Słuchawki Media-tech URSA. Głośniki Media-tech LA traviata 2.1

Procesor: 1700+ XP

Pamięć: 256(400) elixir DDR

Windows XP Pro PL

Karta graficzna Radeon 64MB

Twardy dysk 40GB

Nagrywarka CDRW LG 52/32/52

(Override) #2

Słuchawki tak cichą grają bo nie mają wzmacniacza.

(Paulosio) #3

Ale jak ja podłaczę te same słuchawki do innego komputera to głośno grają. Koledzy też mają inne słuchawki i też głośno grają. Wiec to nie ten problem. jak by głosniki cicho grały to bym sie zgodził, jeśli by nie miały zasilacza. Ale słuchawki nie potrzebują zasilacza.

(Override) #4

No to pewnie wina płyty....

(fiesta) #5

Jak masz na obudwie głośników wejście słuchawkowe to tam podepnij słuchawki a nie do gniazda karty dźwiękowej, wówczas bedziesz miał dodatkowe wzmocnienie ze wzmaczniacza z zestawu głośnikowego.

(Paulosio) #6

W tym rzecz ze nie mam wejścia w głośnikach :frowning: Czekam na inne porady.

Dzięki za pomoc i odpowiedzi :wink:

Pozdrawiam

(Damian) #7

Spróbuj jeszcze:

Panel sterowania>>>dźwięki i urządzenia audio>>>zaawansowane>>>opcje>>>właściwości>>>odtwarzanie>tutaj zaznacz wszystko>>>OK>>>teraz sobie coś puść w słuchawkach i przesuwaj do góry te suwaki, które są nisko...

(Paulosio) #8

Wszystko mam na maksa. To tak jakby te słuchawki potrzebowały dodatkowego zasialania. Ale na innym kompie działa bardzo dobrze. Coś podejrzewam z płyta główną. :frowning: Czekam na inne porady.

Dzięki za pomoc :wink: Pozdrawiam