Coś z ramami

Już objaśniam, miałem jedną kość pamięci RAM 256 MB (400Mhz) i wszystko chodziło ok, dokupiłem sobie jeszcze jedna taką samą i zorientowałem się że w biosie są ustawione na 333 Mhz, więc normalnie świadomy tego, że posiadam 4 setki przestawiłem na 400 Mhz, po zachowaniu ustawień komp nie chciał się uruchomić, musiałem zrobić reset biosa, nie wiem co jest grane, już próbowałem kilku kombinacji i nic, może o czymś zapomniałem? Mam płytę AsRock K7Vt4A i wiem że ona obsługuje RAMy na 400 Mhz, wiec co jest nie tak?

Podaj dokładnie typ posiadanych modułów pamięci.

Jaki masz procek.

I niektóre płyty nie chcą pracować jak np FSB procka masz 133,a pamięci ustawisz 200(400) czyli asynchronicznie - komp będzie pracować wtedy gdy ustawisz FSB procka i FSB pamięci jednakowo.

Poczytaj instrukcję do płyty odnośnie pamięci PC3200(400) - czy faktycznie płyta obsługuje.

Mam Durona 1800 Mhz i pracuje na 133 Mhz (266), jedne pamięci są firmy “Blitz” a drugie “APACER” i oby dwie mogą chodzić na 400 Mhz a chodzą na 333 więc jest asynchronicznie i działa, a na 400 nie chce :confused:

Propo instrukcji to płyta na pewno może obsługiwać takie kośći pamięci.

Jak chciałem ustawić procka na 200 Mhz to skutek byl taki sam jak z ramami ( nie chciał sie uruchomić) i znowy był reset biosa, a spotkał się może ktoś ze zworkami od ramów? istnieje takie coś?

Spróbuj podnieść napięcie na ram jak płyta ma takie możliwości.

Często jest tak że płyta podaje max na pamięć zasilanie 2.5 V,a moduły PC3200(400) do poprawnej pracy potrzebują z reguły 2.6V lub wyżej.

Zdarza się że tak jak pisałem płyta może chodzić tylko na ustawieniach synchronicznych lub pamięć może być ustawiona tylko tak :FSB pocka np 133,a pamięci 133(266) lub max 166(333).

Zmniejsz CL na minimum z 2 na 2.5.

Przełóż moduły w bankach - na obsadzonych bankach zresetuj bios zworką/baterią i zobacz.

Metoda prób i błędów.

UPDATE

W/g specyfikacji płyty, aby pamięć pracowała jako PC3200(400) - musi być obsadzony tylko jeden bank max moduł 1 GB - najprawdopodobniej pierwszy,czyli przy jednym module PC 3200 założonym komp powinien chodzić z pamięcią ustawioną na 200(400) - ale głowy za to nie daję.

Wszystko rozumie tylko pogubiłem się przy oznaczeniu “CL”, oraz domyślam się, że moduły to kości pamięci, a bank to jest to wejście w płycie głównej na pamięć? dobrze rozumuje?

Tak.

CL - opóźnienie pamięci, dokładny opis na modułach lub specyfikacji pamięci - jak jeden moduł ma np CL 2, a drugi CL2.5 - ustaw wszystko w biosie na CL2.5.

Poczytaj:

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=5356

nie wiesz coś wrzuć i czytaj:

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl