Counter-Strike 1.6 - BlueScreeny. ;/

Witam,

mam problemy z Counter Strike 1.6 Nonsteam i steam - ten sam problem.

Gdy włączam CSa od razu (jeszcze pulpit jest i na pasku nie ma cs) jest problem, zacina się myszka i wyskakuje Bluescreen. Gdy robiłem “sprawdź kompatybilność” - coś w tym stylu - to ustawiałem na xp sp 2 itp., wtedy klikałem “uruchom program” i gra próbuje się uruchomić, nie wyskakuje Bluescreen ale za to error, że brakuje plików w c/windows/system32 - wyskakuje, że brakuje plików CS! :confused: Zamiast szukać plików gry w folderze gry (c/program files/counter-strike 1.6) to on szuka plików w folderze systemowym (c/windows/system32). Dlaczego tak się dzieje? Myślę, że to jest problemem i to powoduje tego Bluescreena. Próbowałem skopiować wszystkie pliki z folderu gry (c/program files/counter-strike 1.6) do c/windows/system32 i wtedy po włączeniu gry system chwilę myśli i znów wywala BlueScreen.

Ten problem jest tylko przy CS, inne gry działają. Wcześniej na tym samym sprzęcie i tej samej konfiguracji nie było problemów, ten bluescreeny pojawiły się z dnia na dzień, tak po prostu. ;/

Ustawiałem różne zgodności (vista,xp), ale nie pomogło. Jeśli włączę kompa na tryb awaryjny z obsługą sieci to counter-strike się odpala. Ale co to za praca na trybie-awaryjnym? Przecież nie będę się ciągle przełączać, żeby zagrać w 1 grę. ;/

Czy problemem może być listwa? Listwa do której podpięty jest komp, xbox, głośniki, telewizor, monitor, router itp. ma takie coś, że jak komputer jest wyłączony (1 gniazdo) to wszystkie inne się wyłączają, gdy włączam komputer - wszystkie gniazdka ruszają. Z tą listwą jest taki problem, że jakieś 2-3 tyg. temu mi szwankowała, strzelała tak dziwnie jakby coś “wybuchało” ;p i ZAWSZE RANO (dziwne, że tylko rano) gdy włączałem komputer to wywalało prąd w domu, musiałem chodzić i włączać, a przed tym odłączyć listwę od gniazdka, bo wtedy prądu włączyć nie mogłem. Teraz mi wywala prąd raz na 2-3 dni i też tylko rano, nie wiem czemu. No i czy może być problemem to, że jakieś złe napięcia czy coś i dlatego jest Bluescreen?

Jeśli tak, to znów jest akcja, że Gothic 3, Assassin Creed 2, GTA 4, Call of Duty MW 2 działają bez zarzutu, wszystko elegancko, a raczej mają większe wymagania o wiele i komp więcej prądu potrzebuje no i wtedy na trybie awaryjnym cs też by robil bluescreena. ;/

Proszę o jakąś pomoc, porady.

@ Aha, system dzisiaj formatowany, użyty Recovery.

  1. Tryb awaryjny nie służy do gry.

  2. Zmień zasilacz i listwę.

  3. Zainstaluj stery do grafy (o ile tego nie zrobiłeś, jeśli tak, to pobierz najnowsze).

  4. Zmień miejsce instalacji gry (jeśli pkt-y 2 i 3 nie pomogą).

ad 1

Tryb awaryjny z obsługą sieci służy tylko do tego, żeby pobrać sterowniki ze strony producenta sprzętu i zainstalować je na miejsce niedziałających, powodujących błędy.

ad 2

Jeśli coś strzela w listwie i wywala “korki” to człowieku… Jak można tak bezmyślnie do tego podchodzić? Ja bym wyrzucił tą listwę podeptał i spalił na twoim miejscu. ZMIEŃ LISTWĘ. Uwierz mi, unikniesz problemów.

ad 3

Pierwsza i najważniejsza rzecz, jeśli chcesz jeszcze w cokolwiek pograć to stery… Bez sterów jesteś w przysłowiowej d**ie. Co z tego że się odpali jak będzie ciąć?

ad 4

Ostatnia ważna rzecz to właśnie miejsce instalacji gry. Nie tak jak sugerują producenci “Program fajels”. Stwórz sobie (jeśli pojemność dysku na to pozwala) dodatkową partycję 200GB i daj jej etykietę Gry. I tam wszystkie gry instaluj. To jest zwykła nieodpowiedzialność, instalacja wszystkiego na partycji z literą “C”. Ta partycja jest zarezerwowana tylko i WYŁĄCZNIE dla Windows, co z tego że masz tam taki katalog? Wystarczy że zostawisz go w spokoju i zainstalujesz to na innej partycji. Trudne? Dwa czy trzy kliknięcia myszki w okienku “BROWSE” przy instalacji gry i już oszczędzisz systemowi problemów…

  1. Zasilacz - komputer jest na gwarancji, wolę sam nic nie zmieniać samemu.

  2. Listwę właśnie chyba zmienię jeszcze dzisiaj.

  3. Tylko dlaczego inne gry działają, a ta jedna nie?

  4. Partycje - Dysk C 1000GB, na nim mam teraz po formacie tylko skype, gg, icq, antywirusa, sterowniki itp., po formacie po prostu na drugi dysk (tez 1000gb) zrobilem miejsce na zainstalowane programy i gry - tam teraz zainstalowałem wszystkie gry, programy. Więc miejsce instalacji jest zmienione - a bluescreen dalej.

  5. Sterowniki - zainstalowane najnowsze do wszystkiego, przed formatem pobrałem wszystko najnowsze pod mojego kompa, po formacie zainstalowałem wszystko co pobrałem, a dopiero potem zacząłem instalować aplikacje typu gg, skype.

I co teraz? Może spróbuje samego kompa podłączyć pod inną listwę i go odpalić i włączyć grę która powoduje bluescreena? W ten sposób sprawdzę czy to wina listy, która jest walnięta.

Proszę jeszcze o jakieś porady, a nie jak wyżej. To wyżej to było takie tłumaczenie dla nowego użytkownika komputera, ja już te czynności dawno wykonałem.

Wielką zagadką jest dla mnie to, dlaczego system szuka plików gry w c/windows/system32 a nie w f/zainstalowane/gry/counter-strike 1.6 ;/

@edit:

Aha, czy instalacja sterowników do płyty głównej i procesora (jeśli takie istnieją ;p do mojego sprzętu) może pomóc? Tylko, że wcześniej też ich nie było, a gra działała. Może coś się stało i teraz są potrzebne.

Komp z którym są problemy to punk 2 w moim podpisie. + 2 dyski 1000GB (1 systemowy, 2 na moje pliki i zainstalowane gry/programy).