Counter-Strike - livebox i zakładanie serwera

Witam.

Otóż męczę się już z założeniem serwera około dwóch dni… Czytam w kółko o przekierowywaniu portów ale i tak mi to nie wychodzi… Ja mogę grać na swoim serwie ale inne osoby go nie widzą.

Oczywiście CS oryginalny :wink:

Na jednym z odwiedzonych przeze mnie for przeczytałem że muszę w konfiguracji Livebox’a (zakładka “serwery Lan”) Dodać wpis o nazwie takiej jaką będzie nazwa mojego serwera. Więc dałem nazwę “CS”, port dałem 27015, protokół dałem " UDP" ( stworzyłem jeszcze jeden wpis gdzie dałem na wszelki wypadek jeszcze " TCP". Zapisałem nowo wprowadzone ustawienia i zabrałem się za zakładanie serwera. Zakładałem go w Dedication Serwer jak i prosto z gry. Nazwe serwera dałem " CS " no i podałem swoje IP osobie która miała się dołączyć (czyli w tamtym momencie było to 83.29.xxx.xxx ). Lecz i tak tamtej osobie nie wyświetlił się ten serwer. Próbowałem jeszcze z no-ip ale także nie dało to pozytywnych skutków. Już naprawdę nie wiem o co chodzi.

Mam nadzieję że pomożecie mi z tym problemem.

Pozdrawiam

mam podobny problem, ale z serwerem http.

moja konfiguracja:

wyłączyłem zaporę sprzętową w liveboxie

przekierowanie (NAT wg zasad):

MODULEID 1 Redir Port 192.168.1.12 192.168.1.12 8080 8080 Włączona

MODULEID 2 Redir Port 192.168.1.12 192.168.1.12 80 80 Włączona

MODULEID 3 Redir Port 192.168.1.12 192.168.1.12 21 21 Włączona

ani serwer FTP ani HTTP nie działają… znaczy ja widze z lokalnej sieci ale kumple z neta nie widzą

soft: HTTP File Server 2.2e

konfiguracja softu: prawidłowa (na pewno)

antywir: ESET Smart Security (wszystko powyłączałem)

DynDns skonfigurowany w liveboxie

Adres DynDns: pkkm.homeftp.org

Ostatni komunikat serwera members.dyndns.org : Konto zaktualizowane pomyślnie.

Adres IP (baza danych DynDNS) : 83.25.201.218

Adres IP (używany do aktualizacji serwera) : 83.25.201.218

Jeśli Pan znajdzie rozwiązanie, bardzo proszę o jego opublikowanie (ja też tak zrobię).

W neostradzie masz wewnętrznie IP, więc servera nie postawisz (inni nie będą go widzieli). Wydaje mi się, że można by było połączyć się znając twoje IP, lecz tu kolejny problem, w neostradzie masz zmienne IP.

W neostradzie masz zewnętrzne IP. Sprawdzić je można np. pod adresem http://www.twojeip.wp.pl .

Livebox, jak każdy router przydziela Ci wewnętrzny adres IP. Więc niech kolega powyżej nie wprowadza w błąd.

Co do konfiguracji wyżej wspomnianej gry, to nie wiem w czym tkwi problem. Stawiam raczej na grę, ponieważ kolega zakładający temat, zrobił wszystko jak należy. Ja przed chwilą robiłem dla synów “wyjście na świat” dla gry Serious Sam i tak jak kolega zrobiłem to na protokole TCP i UDP. Zadziałało po konfiguracji na UDP.