Counter-Strike [mikrofon]

WItam

Ostatnio zacząłem grać w Counter-strike. Wczoraj zakupiłem słuchawki z mikrofonem. W ustawieniach voice dałem wszystko na max + boost microphone. I tu jest problem. Gdy gram mówią mi, że bardzo cicho mnie słychać… Jak pod głosić zatem mikrofon??

w ustawieniach windowsa :wink:

W głośności wbijasz na nagrywanie, włączasz Microphone Boost (tak jak w cs) i potem ustawiasz suwak na full, ew. odznaczasz Mute.

Jeżeli ustawienia systemowe wspomniane wyżej nie pomogą, to może też być tak,

że karta dźwiękowa jest zintegrowana z płytą główną i jest kiepskiej jakości.

Wówczas mogą wystąpić szumy, nieczyste i urwane dźwięki oraz niski poziom głośności.

Dobrze jest sprawdzić stan połączenia internetowego, bo ono również za to odpowiada.

Jak dźwięk ma się w np. skype? Przetestuj w różnych programach.

taaa i w słuchawkach sie wytrzymać nie da, a na serwie słyszą tylko piski i mnie kickają :stuck_out_tongue:

Powiem tak. Karta zintegrowana 5.1 Problem jest to że w skype jest dobrze w nagrywaniu dźwięku w rejestratorze dźwięków też nawet nawet… a w CS jest bardzo cicho :frowning: i już sam nie wiem co zrobić… mikrofon mam praktycznie przy samych ustach…

Podgłośnij w mikserze systemu windows

Może być ciężko…

Skype posiada własną korekcję ustawień, więc potrafi się odpowiednio przystosować do warunków. CS niestety nie :frowning:

Kombinuj z ustawieniami w grze, zmniejszaj głośność dźwięku przychodzącego.

Udaj się do znajomego z tymi słuchawkami i przetestuj.

Jeśli na identycznych ustawieniach będzie w porządku –

zastanów się nad kupnem pierwszą lepszą kartę dźwiękową firmy Creative.

Ja miałem identyczny problem i nabyłem ją w sklepie/komisie za ok 25 zł

i używam do dziś :wink:

pozdrawiam.

Dobrze odświeżam wątek…

Zakupiłem kartę muzyczną, Sound Blaster Live! 5.1. I tu jest kolejny problem :frowning: Słychać mnie już w miarę dobrze, lecz jak to gracze mówią “trzeszczę”. W rejestratorze dźwięku Windowsa wszystko jest dobrze, lecz w CS źle… da się jakoś to wytłumić, czy muszę kupić nowe słuchawki z mikrofonem?

ehh masz za blisko mikra ust …? pozmieniaj w ustawieniach CSa…