Counter Strike. Problem z lagami

Od pół roku gram w CS 1.6. Ale od niedawna mam problem z latency (opoznienia wzgledem servera). Kiedy gram siegaja one do 1500 (serv jest w moim miescie a inni z tego samego miasta maja lagi po 30-60). O co chodzi i jak je zlikwidowac?? Chetnie skorzystam z koment do ~ chodziaz wczesniej mi nie dzialaly, tak samo jak (nieskonfigurowany) CFosSpeed ;/ Dzieki za odp. ;]

moze dostawca neta robi cie w konia ?

start- uruchom : ping onet.pl

Czy mozesz przeslac co Tobie wyskakuje kiedy to robisz? Jak mozesz to napisz na onet.pl i wp.pl. Nie wiem czy jest to istotne ale dziele internet na 2 komputery przez router. Dzieki za odp. ;]

no wyskakuje okno cmd , sprawdza pingi

w sumie mozesz tez zrobic ; start uruchom “cmd” i w tym oknie wpisac ping.onet.pl [najlepiej onet]

moze cos z routerem…

no ale zrob jak napisalem i napisz jakie pingi ci pokazuje

Odpowiedz z bla bla bla bajtów=32 czas= ? powinno za kazdym wpisanem tego wyskakiwac 4 takie linijki , podaj wartosci jakie miales w kazdej z nich

Tylko rób to kiedy nie masz aktywnego zadnego transferu !

a no i jeszcze napisz co za neta masz …

zrobilem tak jak mowiles. na “ping onet.pl” wyskakuje mi 4x czas (233ms,232ms,272ms,260ms),a dla porownania sprobowalem na “ping wp.pl” i tam mialem 217ms,UPLYNAL LIMIT CZASU ZADANIA,224ms,216ms). A internet mam Neostrade 512 ;/ i router firmy EDIMAX AR-7084gA.Czy da sie cos z tym zrobic?? Jezeli tak to byl bym wdzieczny jak powiecie jak to zrobic :stuck_out_tongue: Dzieki za odp.;]

Tutaj ci pomogę bo gram od 5 lat w tą głupią grę ;}. Pobierz program Ad-Aware i zeskanuj komputer. Usuń wszystko na co trafisz. Potem zależy to jakie masz rate. Znów rate ustawiane jest względem przepustowości łącza. Najlepiej wpisywać do configa:

rate 25000

cl_updaterate 101

cl_cmdrate 101

Sprawdź sobie jaką masz przepustowość łącza dowolnym miernikiem prędkości. Potem zapisz sobie gdzieś dane uzyskane tam i pobierz darmowy program HLToolz, który obliczy Ci bardzo dokładnie jakie powinieneś mieć rate.

Co do sprawdzania pingu to lepiej jest sprawdzać poprzez adresy DNS.

do Uruchom wpisujesz: ping -t TWÓJDNS

Wyskakuje kilka linijek z pingiem. Jeśli to nie pomoże to poprostu masz do kitu internet:)

Ok. Dzieki za pomoc, jeszcze nie probowalem ale niedlugo to zrobie ;] Zauwazylem ze jak gram rano to lagi mam po 60-80 a o godzinie 15 mam juz 1000+ . I mam jeszcze jedno pytanie: cyz to co napisales pomoze takze na inne gry?? Pozdro xD

233ms,232ms,272ms,260ms buehehehehhe albo masz jakiegos syfa na kompie albo dostawca leci w kulki :stuck_out_tongue:

przeskanuj ad-awarem tak jak napisal TobiaszzsaiboT , mozesz dać loga z hj dla pewnosci ale wydaje mi sie ze to wina TPsy … moze tez cos nie tak w konfiguracji routera … ja z tym stycznosci nie mialem ale mozesz sprobować np odlaczyc router i podlaczyc 1 kompa bezposrednio i zobaczyc jak wtedy pojdzie …

a i jeszcze cos

“rano to lagi mam po 60-80 a o godzinie 15 mam juz 1000+”

to chyba pingi a nie lagi … :wink:

a skoro jest jak piszesz duze prawdopodobienstwo jesst ze neo w twoim rejonie ma obciazenia…

To tutaj chodzi o przeciążenie łącza, jeżeli rano masz taki ping to znaczy, że mało ludzi korzysta z internetu, potem po południu więcej i lag się powiększa, a problem taki że serwer główny jest za słaby. U mnie też tak jest i czasami pojawia się wyższy ping :slight_smile:

Z produkcji Valve i znajdujących się na Twoim koncie steam tak. Możliwe, że do mniej wymagających też zadziała, ale nie komendy :wink:

Ja też mam ostatnio problem z lagami. :-x

Co ok. 5-10 min. gra zaczyna klatkować, co jest dziwne, bo ping mam w normie (20-40), fpsy to samo. Raty ustawione prawidłowo.

Myślę, że jest to spowodowane tym, że svchost zżera mi do 100 CPU.

Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dzięki

Pytanie pierwsze: gra oryginał ?

No niestety non steam. Jeżeli to problem tylko non, to dobrze bo w tym tygodniu kupuje antology.

/EDIT

Już nie ma problemu, przeczyszczenie rejestru dziwnie pomogło.

Polecam tego arta:

http://www.cs16.pl/artykuly/Zmniejszani … ienia_rate_w_CS_1.6,18.html

ech non steam, nic nie zrobisz, to może nie być twoja wina tylko serwerów, które są robione przez new game/dedicated serwer, a takie noobki jeszcze włączają p2p gg skype itd. mało jest serwerów na ns shooters itp.