Counter Strike Source + Windows 7 = crash

(Przemekbaranowski) #1

ZAinstalowałem CSS (oczywiście steam) na swieżej instalacji Windows 7 x64.

Od czasu do czasu po wybraniu serwera i po zaogowaniu się nań, kiedy pijawia sie okno z informacjami o serwerze a w tle widać toczącą się aktualnie grę i trzeba kliknąć OK, gra się zawiesza, na nic nie reaguje. Wybawieniem jest ctrl+alt+del

Dzieje sie tak w przy ok 60% uruchomień.

Nie zalezy to od serwera, bo na tym samym raz jest wszystko ok, a raz gra sie wysypuje.

jakieś pomysły??

(beck1983) #2

tyko jeden. Zmień system. CS nie był na pewno nigdy robiony pod Win7-64bit. Jeśli nie chcesz zmieniać systemu, spróbuj exe uruchomić w trybie zgodności z xp sp3

(Przemekbaranowski) #3

Aplikacje 32 bitowe są odpalape pod x64 z emulacją 32 bitową. hl2.exe także.

Prbowałem w trybie zgodności i nic nie pomogło. A nie wiecie skąd mozna zdobyć obraz z xp sp3 który nainstalowuje się w W7 i wtedy możliwa jest emulacja xp?

(Freeq52) #4

Najprawdopodobniej wina systemu 64-bitowego. Mi Counter Strike 1.6 bezproblemowo chodzi pod Win7, tyle że 32-bitowym. A więc jeśli tak stara gra, chodzi na najnowszym systemie MS, to aż dziwne, że Source nie chce.

(Przemekbaranowski) #5

jak wcześniej miałem css pod w7 x32 też było ok. Nie ma jakiegoś pathca czy czegoś, żeby css działał prawidłowo??

(Krzychuu) #6

Mi na win7 64 bity chodzi CS 1.6, więc dlaczego mu niby CSS ma nie działać? Pokomibnuj ze zgodnością, ew. uruchom program jako administarator.