Cpu 80%-100% macromedia.exe*32


(Wwojestgit) #1

Witam

Po dzisiejszym windows update, zaczeło sie własnie dziać tak ze macromedia.exe*32 exe zjada mi 50% cpu a reszta po 1, czyli normalnie, i zuzycie cpu mam 80% , wczesniej myslalem ze coś sie zepsuło wewnatrz, ale dowiedziałem sie co to jest to macro media, wiec pisze również tutaj. Otóz, odinstalowalem adobe flash playera całego i readera. Bo po dzisiejszym update, wyskoczył błąd i zaczeło sie tak dziać. Ale.. po odinstalowaniu w progamach mam tylko adobe flash plugin(wszystko odinstalowalem przez programy i funckje) a adobe flash playera 11 nie mam. Zadnych folderów nie usuwałem etc, jak naprawic ten problem? Z Góry dziękuje dobrzy ludzie:)

-- Dodane 17.05.2013 (Pt) 1:36 --

dodam ze gdy wyłączam ten proces mam 1% zuzycia, ale za pare sec znowu się włącza, wiec wina po stronie oprogramowania nie komputera


(Bogdan_G) #2

Zakończ proces macromedia.exe. Zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów w opcjach internetowych. Użyj wyszukiwarki i wpisz adobe, bo po odinstalowaniu, możesz mieć jeszcze foldery w settings i gdzie tylko. Pousuwaj. Rozumiem, że shockwave flash player też usunąłeś i nie masz innych programów adobe. Wpisz następnie Macromedia i pousuwaj. Normalnie, to adobe się nie usuwa, tylko np programem revo uninstallerem albo bezpłatnym malutkim geek portable. Geek odinstalowuje, a jak trzeba, to zrobi to brutalnie i do tego pousuwa powiązane wpisy i foldery. Jest porównywalny z revo. Pamiętaj. Sprawdź, czy w usługach jest agent adobe, jak jest to wyłącz. Użyj ccleanera, kliknij na programy i autostart. Jak znajdziesz coś z adobe, to wyłącz i usuń. Przeczyść programem JetClean z DP. Jakby coś nie chciało się usunąć, to możesz użyć nawet unlockera, żeby odblokować i usunąć.


(Wwojestgit) #3

Usunałem wszystkie foldery adobe i macromedia, a problem nadal jest, to macromedia znajduje sie tutaj:

http://pokazywarka.pl/hc9son/

usuwac to?Jak widac stworzone dzisiaj po updatacie, po którym to wszystko sie stało:f

edit:wcisnałem w tym folderze, plik kill, i wszystko wróciło do normy… czy to jest wirus?

Kod pliku kill wyglada następująco:

taskkill /f /im “cscript.exe”

taskkill /im “macromedia.exe”

taskkill /im “shell.exe”

taskkill /f /im “wscript.exe”

ping -n 5 127.0.0.1 > NUL

cscript.exe wallet.vbs

cscript.exe usft_ext.exe.vbs

Ale problem po restarcie komputera nadal tkwi , ponieważ muszę, wyłączać macromedia.exe*32, nastepnie kliknać kill, i szybko wyłączyc wtedy zadziała, bo gdy otworzy sie CMD, i zadziała, to znowu sie włącza

screen z CMD po odpaleniu “kill”

http://pokazywarka.pl/c3j9qq/

Czyli co usuwać cały ten folder gdzie jest to macro media? czy inne rady jakieś…

Dodane 17.05.2013 (Pt) 8:41

przeskanowane nodem, nadal to samo, cc cleanerem itd, to co usuwac cały folder z macromedia.exe?


(falcon89) #4

Przeskanuj dysk za pomocą Malwarebytes Anti-Malware

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware PRO.

http://wstaw.org/m/2012/12/29/2012-12-29_005346.png

Jeśli coś znajdzie to nie usuwaj, umieść log na http://www.wklej.org/ i podaj link na forum.


(Bogdan_G) #5

Użyj RogueKiller http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html pobierz na pulpit, uruchom jako administrator, wykonaj skanowanie, potem daj usuwanie, następnie wykonaj po kolei naprawy z menu z prawej strony. Zrób restart. W procesach powinieneś mieć wysprzątane i nie tylko. Z każdej czynności będzie log na pulpicie. Podaj ten z usuwania. Potem to wszystko normalnie usuniesz. W razie czego będzie backup na pulpicie, ale jeszcze nie słyszałem, by ktoś z tego korzystał. Folderu z roamingu nie usuwaj.