CPU HOST Frequency Mhz

teraz tak lookam, nad tym Cpu Host Frequency(Mhz), masz wyzej pole Cpu Host Clock Control dawales opcje wylacz ;> moze wtedy uaktywni sie pole nizej ;>

A nie możesz edytować tego przyciskami Page UP i Page Down? :stuck_out_tongue:

Tak . Włączyłem. Wtedy wyświetla się ramka gdzie jest napisane:

min=100

max=600

i napis Key in DEC number i obok czerwone pole

Złączono Posta : 09.08.2006 (Sro) 11:34

O spróbuję . Jak wróce do domu.

Lub poprostu wpisać z klawiaturki wartość. W opcji C.I.A.2 bodajże można podkręcać :slight_smile:

przeca PageUP&DOWN to podstawa do biosu :expressionless:

Nie wiedziałem. Będę próbował i wieczorem dam znać.

Nie da się.

Jesteś pewien?

C.I.A 2

A myślałem że jak to zaproponuje to wyjde na kretyna bo to podstawa… :slight_smile:

tak na 99%, a tak w ogóle masz chyba manuala od tego czegoś i chyba nie jest po chinsku chyba że tam nic nie ma ??

Zobacz sobie C.I.A.2 w domu :slight_smile:

W twoim przypadku lepiej jak będziesz tam podkręcał plus masz do tego jeszcze oprogramowanie Easy Tune 5 możesz to robić z poziomu windy

A mnie się zdaje że trzeba tam wpisać wartość pomiędzy 100, a 600 w Twoim wypadku wartość wpisana powinna być 200.

Głowy nie daję że tak jest - też nie widziałem takiej opcji.

No i chyba o to chodziło. Tam pisze , że jak C.I.A. 2 jest włączone to ręcznie nie da rady . Myślę, że tu leży problem. Niech ta robota się kończy , bo muszę do domu.

:mrgreen: :mrgreen:

hee a u mnie to nie trzeba nic wciskać pojawia się to okno i wpisuje sobie jakąś tam cyfrę :stuck_out_tongue:

aficio pamiętaj num locka włącz :slight_smile:

Mam 200. I tego nie można zwiększyć?

Ale w/g mnie prawidłowo powinno być tam 266.

Chyba że opcje ustawień CPU są na auto i bios dobiera wartości jakieś domyślne - wiele biosów płyt tak miało przy CPU Intela.

Czyli trzeba przejść na opcję manual i wpisać odpowiednie wartości lub nic nie robić.

Ustaw mu ręcznie mnożnik x 7 i FSB 266 i zobacz.

I automatyczne podkręcanie też może mieszać.

UDPADE - spróbuj tak:

Opcja:

CPU Clock Ratie ustaw x 7

CPU Host Clock Control - Manual/Disabled/inne

CPU Host Frequency ustaw na 266

i zapisz bios Save i zobacz.

Metoda prób i błędów plus czytaj instrukcję do płyty.

Ale Ty masz wyłacznone. Tak wynika ze zdjęcia BIOSu.

Ok . Były próby. I lipa. Po wpisaniu większych wartości komp się zawiesza. Dopiero w C.I.A zmieniłem ustawienie na racing i coś się ruszyło. W superPi poprawiłem wynik o 20 s.

W instrukcji jest opis ale po angielsku i nie daję rady . Kiedy ja się uczyłem językiem urzędowym był rosyjski i teraz człowiek cierpi. Ale spróbuję dopaść instrukcję po polsku. :mrgreen: