Cpu is not supported. Rozwiązanie?

Witam jako iż moja płyta główna siadła musiałem sobie coś na szybko wybrać jako zamiennik na +/- 2,3tyg na czas serwisu mojej głównej płyty. Chipset itd wybrałem ale niestety jak się okazuje płyta wspiera procesory max do 95W gdzie mój procek ma 125W. Komunikat taki jak wyżej pojawia się przy starcie systemu po czym system startuje normalnie. Powiedzcie mi prosze jakie mogą być tego konsekwencje? Myślałem o zmianie napięcia ale nie mam pojęcia gdzie. Czy przez te 2 tygodnie mogę być spokojny? Czy jendak obawiac się spalenia proca? Z gier to tylko CS:GO nic więcej.

Procesor się na 100% nie spali, co najwyżej sekcja zasilania. Mogą wystąpić po prostu niedobory prądu przy grach, komputer może się przy nich nagle restartować. Na krótki czas to nie będzie przeszkadzało. Nie obciążaj go mocno!

System może okazywać oznaki niestabilnego działania. W najgorszym razie sekcja zasilania płyty głównej ulegnie spaleniu. Nie obciążaj procesora mocno, a powinno być dobrze.

 

Unikać max obciążenia procesora.

Jaki skutek ? Szlak trafia sekcję zasilania co powoduje zabicie procesora a przy okazji może szlak trafić kartę grafiki i aby nie było fajnie to zasilacz też może polecieć.

 

Efektów przeciązenia sekcji zasilania nie da się do końca przewidzieć.

 

Pod koniec strony są fajowe fotki z efektów zwarcia :wink:

http://www.galileo.krakow.pl/?pl_nasz-serwis,62