Cpu+mobo+ram+ssd - ocena zestawu

Witam.

Zbliża się upgrade blaszaka i po dwóch dniach konsultacji - z google oczywiście - lista życzeń wygląda następująco (ceny z eMarket):

  • i5-2500K 3.30GHz - 863PLN

  • Patriot G2 Series 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 - 159PLN

  • ASUS P8H67 Rev. 3.0 - 386PLN

i z dyskami największy problem, bo następujące biorę pod uwagę:

  • ADATA SSD S510 60GB 2,5’’ SATA3 6Gb/s (read/write 550/500MB/s) +3,5’’ bracket - 369PLN

  • OCZ SSD Agility3 Series 60GB SATA3 2.5’’( 525/500MB/s read/write) - 370PLN

  • Patriot PYRO 2,5’’ 60GB SSD SATA III 6GB/s ( R/W 520MB/ 490MB ) 80K IOPS - 375 PLN

  • Corsair SSD Force Series 60GB 2,5’’ SATA III MLC ( Read/Write 550MB/490MB/s ) - 388 PLN

Byłbym wdzięczny za wskazanie który dysk, czy niema jakichś koligacji, wasze zdanie, itp. Sprzęt będzie służył do wszystkiego za wyjątkiem gier.

Sorki, za brak linków - albo nie umiem, albo z tego sklepu nie parsuje :confused:

Witaj, oto kilka słów na temat twojego zestawu…

  1. Procesor jest dobry, rozumiem że bierzesz pod uwagę OC (procesor z literką K sugerująca odblokowany mnożnik)

  2. RAM - tutaj nie mam zbytnio żadnych uwag, RAM jak RAM, tylko że nieco mniej popularna.

  3. Płyta główna jest na nieopłacalnym chipsecie H67, w tej cenie lepiej wziąć pod uwagę AsRocka P67 PRO3 B3 który umożliwi podkręcanie (bardzo dobra płyta w tej cenie). Jeżeli myślisz o używaniu zintegrowanej karty graficznej, wybierz AsRocka Z68 PRO3 GEN3 (chipset umożliwia i OC i używanie zintegrowanej karty graficznej w procesorze)

  4. Co do SSD - najprościej byłoby przejrzeć testy, subiektywnie oceniając - z miejsca wykreśliłbym OCZ, ponieważ straciłem do nich zaufanie po sławnej (niestety z tej złej strony) serii Vertex, które miała duże problemy. Corsair ma w ofercie szybszą wersję z dopiskiem GT - niestety cena również wzrasta. Największą uwagę z twojej czwórki poświęciłbym Patriotowi Pyro - zbiera całkiem niezłe opinie.

Dzięki za szybki odzew

  1. Nie wykluczam OC, ale bez przeginania. Ten model miałem już upatrzony od dawna, czekałem tylko aż stanieje.

  2. Zastanawiałem się nad CL8, ale to aktualnie chyba nie warte.

  3. Mam GeForce 8600 GT i to mi wystarcza - może kiedyś, żeby mieć 2xDVI+HDMI.

Płytka która podałeś faktycznie przynajmniej jedną klasę wyższa od mojego typu, wezmę choćby za te kolorki :smiley:

  1. Seria Agility3 podobno jest niezła, aczkolwiek jak dotąd mało czytałem o ssd
  1. Tak więc ten model będzie najodpowiedniejszy.

  2. Różnice są niewielkie, ale zawsze jakieś są - w grach ponoć daje kilka FPS ale to nie w każdej i przy mniejszych CL (np. CL6 i 1600MHz)

  3. OK

  4. To ja do listy dorzucę Cruciala M4 oraz Samsunga 830 - wiele osób je poleca i zbierają dobre opinie

Polecam dołożyć do Cruicala M4, mam Vertexa 2 i Cruicala M4, nawet na SATA II Cruical to rakieta nie z tej ziemi, mniej problemów z kontrolerem, ogólnie potwierdzam awaryjność dysków OCZ… Klik (tłumaczyło Google), poprzeglądaj tematy na oficjalnym forum OCZ, w zasadzie gdybym przy wyborze mojego pierwszego SSD sprawdził forum OCZ to nigdy bym nie kupił żadnego ich dysku…

ad 4)

Nie wiem ocb, ale Crucial M4 ma o klasę niższy zapis niż chociażby Corsair. Zastanawiam się także, dlaczego ten Corsair niema nigdzie wspomniane, że ma NCQ - podobno wszystkie nowsze ssd to mają :confused: Jako, że w testach wypada nieźle, nawet wersja bez GT ,to chyba się skuszę na niego właśnie - jakoś stówa za GT mi się nie uśmiecha, może kiedyś. Cały czas chodzi mi po głowie ten Pyro, ktoś przeważy szalę zwycięstwa ??

Dzięki za powyższe opinie.

Pzdro

UPDATE:

po kilku kolejnych benchmarkach Crucial M4 też jest brany pod uwagę - niema lekko :confused: