CPU Over Temperature Erorr! [...]

Od jakiegoś czasu mojemu koledze zaczęło wyskakiwać coś takiego:

a0b8c385b4ea8546.jpg

Wyskakuje tylko w tedy gdy resetuje lub ponownie uruchamia komputer,Kiedy nacisnę F1 to komputer się normalnie uruchamia i włącza się Xp. Nie mam zielonego pojęcia co to może być :frowning:

Kręcił proca?

Podkręcałeś CPU?

Podaj temperatury podzespołów.

Zresetuj BIOS zworką. Podkręcałeś procka??

Nie, procesor nie był podkręcany. Przynajmniej ja tak myślę bo to nie mój komputer.

A temperatury podam niedługo, jak kolega będzie w domu :slight_smile:

Ahaaa, dodam jeszcze że przywracałem domyślne ustawienia w BIOS’ie, i to nic nie dało :frowning:

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 11:37 został dopisany post przez michaelllo69

Dobra, spróbuje go zresetować zworką, ale którą?? A może wyciągnąć baterie na minute??

michaelllo69 , na minute? Chyba chciałeś napisać na coś koło pół godziny :stuck_out_tongue:

Zresetuj też biosa zworką.

Przegrzewa Ci się procesorek… Może wentylator dodatkowy ?

Poszukaj takiej zworki CLR_CMOS albo CLEAR_CMOS znajduje się koło baterii. Poszukaj w instrukcji.

Po resecie, koniecznie załaduj ustawienia standardowe w biosie (optymalne). Sprawdź także, czy wentylator na procku nie jest zakurzony.

Ktoś chciał temperatury podzespołów, no więc podaję:

Dysk twardy : 42 Stopnie

Procesor Graficzny: 67 Stopni

Procesor Nr. 1/rdzeń Nr. 2: 32 stopnie

Procesor Nr. 1/rdzeń Nr. 1: 31 stopni

Procesor: 97 Stopni

Płyta główna: 43 Stopnie

Komputer był włączony o godzinie 12.20.

Sprawdź koniecznie stan wentylatora na procesorze: zakurzenie+czy dobrze przylega+podłączenie. W Evereście Ultimate (komputer->czujnik), sprawdź jaka jest prędkość obrotowa wentylatora. Kiedy zmieniałeś pastę termoprzewodzącą?

Tak wygląda Sytuacja e Evereście:

Pasty nie zmieniałem ani razu, taka jaka była od nowości komputera to taka jest do teraz.

A jak sprawdzić obroty wentylatora??

Oczyść dokładnie chłodzenie CPU i kup nową paste. Tu masz trochę opisane jak to zrobić.

Grafika trochę za dużą ma tą temperature.Przydałoby się wstawić w obudowę dodatkowy wiatrak zasysający chłodne powietrze do środka. Ew. wymiana obecnych chłodzeń na jakieś silniejsze.

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza(i napięcia albo z BIOS’u, a jeśli nie to z Everesta).

Loookash89 , nie widzisz napięć na screenie, które dał michaelllo69??

michaelllo69 , temperatura jest o wiele za duża! Sprawdź, czy chłodzenie dobrze się trzyma na procku. Jeśli nie, to je zdjemij, nałóż pastę termoprzewodzącą na procka i nałóż chłodzenie. Ewentualnie poustawiaj gdzieś w SpeedFan’ie prędkość obrotową wentylatora (przeczytane CENZURA! ).

PS. Jeśli mówiąc o prędkości wiatraka, ja mam 3497 RPM, ty masz TYLKO 2009 RPM! I ja mam procek 1 rdzeniowy, ty masz dwurdzeniowy. Więc od tego komp się przegrzewa.

microsofcik , Nie podawaj linków do stron typu peb.pl. Ja już raz dostałem za to.

adam749 , OK już zacenzurowałem i nikt już tam nie wejdzie xD

Żeby nie zboczyć z tematu: polecam zmniejszenie FSB na jakieś niższe - proc będzie wolniej działał, ale i będzie mniej wytwarzał ciepła.

A no fakt.Przeoczyłem napięcia.Na rdzeniu napięcie jest za niskie.Możliwe że to właśnei przez to choć z programami nigdy nie wiadomo.

Sprawdź na jakimś lepszym zasilaczu.(pożycz od kumpla czy nawet może warto kupić?)