Cpu-z, dual-core i 1 rdzeń - problem

wchodzę do cpu-z spoglądam a tam widzę że mam dual-core z jednym rdzeniem :o co jest? wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi… to wina programu czy coś jest nie tak?

corefv9.jpg

komp działa stabilnie, przechodzi pozytywnie test orthosa a temp sa w porzadku

Eeeeee… A inne programy widzą 2 rdzenie? Np. menedżer urządzeń?

prawdopodobnie wina programu spróbuj EVEREST Home Edition

screen z menagera

menum3.jpg

everest ultimate

procdq5.jpg

Coś masz nie tak. U mnie pokazuje w menadzeże osobno każdy rdzeń.

no właśnie… tylko co… i kurde dopiero teraz to zauważyłem :frowning:

ale co ciekawsze temp podaje z dwóch rdzeni…

(wiem że mogły by być niższe ale obudowa jest słabo wentylowana i dlatego prawie 40* na rdzen)

beztytuuip2.jpg

ten procesor musi miec 2 rdzenie! może masz cos uszkodzone?

wydaje mi się że jeśli procek byłby uszkodzony to nie działałby w ogóle (?), może to kwestia jakiegoś ustawienia w biosie, sterowników czy czegoś innego? Dodam że kompa składałem samemu i win także wgrałem samemu.

Najlepiej spróbuj zrobić test w 3dmarku i porównać z moim czyli ok 2,5k na procu. Jeśli program będzie wykorzystywał 2 rdzenie i otrzymasz wynik około 2,7k to nie ma czym się martwić. Po prostu będzie to wina jakiś ustawień lub systemu

gdzie będę widział że wykorzystuje 2 rdzenie? i jakiego 3dmarka mam użyć? jak zrobiłem test 3dmarkiem 03 to miałem ponad 14 tyś ptk. nawet zapisałem sobie te wyniki ale sa w dziwnym formacie i nie wiem czym otworzyć - format 3DR.

Sry nie napisałem, ja mam tyle pkt w 3dmarku06. Jeśli będzie smark wykorzystywał 1 rdzeń to wynik procesora będziesz miał około 2 razy mniejszy od mojego

to sciągam i wynik podam jutro bo zanim się ściągnie to potrwa ale dziwna sprawa z tymi rdzeniami bardzo mnie to niepokoi

jednak zamieszczam wynik już teraz bo szybko się ściągnął

beztytuuxd6.jpg

Faktycznie dziwnie i na moje oko ten jeden rdzeń nie jest w ogóle widziany przez system, a co za tym idzie nie jest wykorzystywany. A czujniki dwa działają. :slight_smile:

Jedyne co mi przyszło do głowy to zobaczyć czy da się wybrać viewtopic.php?f=7&t=248220 w rdzenie…

Zrób update biosu płyty głównej

A masz gwarancję. Coś jest nie tak. Masz rację ze wykorzystuje 1 rdzeń.

alzajac , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych ozdobników. Przeczytaj proszę zasady pisania na forum.

oczywiście mam gwarancję (komp kupiony w częściach w sirius.pl jakiś miesiąc temu) ale wolałbym rozwiązać problem w domu bo oczekiwanie zanim przyślą drugi procek mi się nie widzi a po 2 to wygląda to tak jakby procek był sprawny bo tak jak wspomniałem czujniki działają a komp działa stabilnie - możliwe że błąd jest w czymś innym…

możesz mi napisać jak to dokładnie zrobić żeby nic nie uszkodzić? (nigdy nie updatowałem biosu)

na stronie gigabyte znalazłem bios w wersji F9 (nowszy od mojej - F8) jest też F10 - beta <- czy warto wziąć betę czy ten F9

o do:

to mogę wybrać tylko 1 rdzeń :frowning:

Nie pozostaje nic innego, jak update bios’u, albo słanie na reklamację.

http://www.gigabyte.com.tw/FileList/New … a_bios.htm

juz wlaśnie jestem po update… :frowning: :frowning: :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=19&t=275933