CPU-Z i mój procesor

Czy w tym zaznaczonym miejscu nie powinno być 2400 :?:

091d7ae18d8b2894m.jpg

nie, gdyż działa funkcja ograniczania częstotliwości ( a co za tym idzie poboru prądu co się przekłada na niższe obroty wiatraka) gdy procesor nie jest obciążony… wszystko ok. ową opcję możesz wyłączyć.

:stuck_out_tongue:

Czyli procesor osiąga 100% swojej możliwości używając standardowych ustawień :?:

:x

muahahahahah, ale się uśmiałem, taktowań poszczególnych jąder się nie sumuje, mnoży dzieli…

nie osiąga max swoich możliwości gdy jest takie zapotrzebowanie programów , gier, systemu itp.

dzięki tej opcji rachunku za prąd są mniejsze…

muahahahahah, ale się uśmiałem, taktowań poszczególnych jąder się nie sumuje, mnoży dzieli…

Ciesze się, że poprawiłem Ci humor. Polecam się na przyszłość…

tylko się nie obrażaj :stuck_out_tongue: zajrzyj tutaj :

http://processorfinder.intel.com/List.a … =&OrdCode=

Ale znawca buhaha

On ma 2.4 GHz dopiero pod obciążeniem.

Quad ma na każdym rdzeniu po 2.4GHz i tego się nie dodaje to są 4 osobne rdzenie, 4 samochody jadą z prędkością po 100 km/h to wszystkie jadą 400 km/h ?? nie, jadą 100 km/h tego się nie dodaje.

Oczywiście, że nie jadą 400 km/h ale łącznie przejeżdżają 400 km w ciągu godziny. Ja tu widzę analogię do Quada.

nie do końca to obrazuję sytuację, raczej taka gdy jada 4 samochody załadowane tą samą ilością towaru i jadące z prędkością 100Km/h co nie oznacza, że cały towar zostanie przewieziony z łączną prędkością 400Km/h acz znaczniej wydajniej gdyby miał przewozić tylko 1 czy 2 samochody tą samą ilość towaru :P.

podobnie jest z 4dzeniowym procesorem…każdy rdzeń zostaje obdzielony taką ilością danych by operacja została wykonana jak najszybciej :P.

jakoś tak…

No i w tym temacie, chyba nic już nie trzeba dodawać…

Pozdrawiam forumowiczów, szczególnie tych śmiertelnie poważnych… :lol:

Zmartwię cię, 4 samochody jadą po 100 km/h więc przejeżdżają 100 km w ciągu godziny a nie 400 km, 400 km przejeżdżają w ciągu 4 godzin.

Napisałem łącznie, więc mnie nie zmartwiłeś. Choć, troszkę zmartwiłem się Twoim czytaniem ze zrozumieniem. W ciągu 4 godzin samochody przejadą łącznie 1600 km (jak zsumujesz przebieg z licznika na prędkościomierzu) :stuck_out_tongue:

Dla mnie temat jest zakończony.

w formie sztafety przejadą 400KM :P.

cała strona o samochodach i prędkości 100km/h :expressionless:

te 4 rdzenie sie nie sumuje i koniec :stuck_out_tongue: komputery wcale nie muszą być logiczne… :stuck_out_tongue:

np. celeron 3ghz jest dużo gorszy od athlona 3000+ 2ghz…