CPU-Z i mój procesor

(system) #1

Czy w tym zaznaczonym miejscu nie powinno być 2400 :?:

091d7ae18d8b2894m.jpg

(Technik Elektro) #2

nie, gdyż działa funkcja ograniczania częstotliwości ( a co za tym idzie poboru prądu co się przekłada na niższe obroty wiatraka) gdy procesor nie jest obciążony… wszystko ok. ową opcję możesz wyłączyć.

(TomVoo) #3

:stuck_out_tongue:

(system) #4

Czyli procesor osiąga 100% swojej możliwości używając standardowych ustawień :?:

:x

(Technik Elektro) #5

muahahahahah, ale się uśmiałem, taktowań poszczególnych jąder się nie sumuje, mnoży dzieli…

nie osiąga max swoich możliwości gdy jest takie zapotrzebowanie programów , gier, systemu itp.

dzięki tej opcji rachunku za prąd są mniejsze…

(TomVoo) #6

muahahahahah, ale się uśmiałem, taktowań poszczególnych jąder się nie sumuje, mnoży dzieli…

Ciesze się, że poprawiłem Ci humor. Polecam się na przyszłość…

(Technik Elektro) #7

tylko się nie obrażaj :stuck_out_tongue: zajrzyj tutaj :

http://processorfinder.intel.com/List.a … =&OrdCode=

(Emilmlo) #8

Ale znawca buhaha

On ma 2.4 GHz dopiero pod obciążeniem.

Quad ma na każdym rdzeniu po 2.4GHz i tego się nie dodaje to są 4 osobne rdzenie, 4 samochody jadą z prędkością po 100 km/h to wszystkie jadą 400 km/h ?? nie, jadą 100 km/h tego się nie dodaje.

(TomVoo) #9

Oczywiście, że nie jadą 400 km/h ale łącznie przejeżdżają 400 km w ciągu godziny. Ja tu widzę analogię do Quada.

(Technik Elektro) #10

nie do końca to obrazuję sytuację, raczej taka gdy jada 4 samochody załadowane tą samą ilością towaru i jadące z prędkością 100Km/h co nie oznacza, że cały towar zostanie przewieziony z łączną prędkością 400Km/h acz znaczniej wydajniej gdyby miał przewozić tylko 1 czy 2 samochody tą samą ilość towaru :P.

podobnie jest z 4dzeniowym procesorem…każdy rdzeń zostaje obdzielony taką ilością danych by operacja została wykonana jak najszybciej :P.

jakoś tak…

(TomVoo) #11

No i w tym temacie, chyba nic już nie trzeba dodawać…

Pozdrawiam forumowiczów, szczególnie tych śmiertelnie poważnych… :lol:

(Emilmlo) #12

Zmartwię cię, 4 samochody jadą po 100 km/h więc przejeżdżają 100 km w ciągu godziny a nie 400 km, 400 km przejeżdżają w ciągu 4 godzin.

(TomVoo) #13

Napisałem łącznie, więc mnie nie zmartwiłeś. Choć, troszkę zmartwiłem się Twoim czytaniem ze zrozumieniem. W ciągu 4 godzin samochody przejadą łącznie 1600 km (jak zsumujesz przebieg z licznika na prędkościomierzu) :stuck_out_tongue:

Dla mnie temat jest zakończony.

(Technik Elektro) #14

w formie sztafety przejadą 400KM :P.

(klopas) #15

cała strona o samochodach i prędkości 100km/h :expressionless:

te 4 rdzenie sie nie sumuje i koniec :stuck_out_tongue: komputery wcale nie muszą być logiczne… :stuck_out_tongue:

np. celeron 3ghz jest dużo gorszy od athlona 3000+ 2ghz…